Обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі – Капітальний ремонт частини приміщення

Капітальний ремонт частини приміщення з облаштуванням кімнат перебування для надання послуг в Золотоніському центрі надання соціальних послуг за адресою: м.Золотоноша,вул. Благовіщенська будинок 87

Етична поведінка держслужбовця

Від ціннісних основ державно-управлінської діяльності, етичної обґрунтованості управлінських рішень, моральних якостей державних службовців, рівня їх етичної культури залежить ступінь довіри до владних структур. Етика держслужбовця має вагому антикорупційну спрямованість.

Одним із головних факторів суспільного розвитку є довіра громадян до влади, спроможність державних службовців ефективно та етично виконувати свої посадові обов’язки.

Спілкуйтесь з податковою без зусиль: звертайтесь на комунікаційну податкову платформу!

Податкова служба розширила можливості для комунікацій з громадськістю і бізнес-спільнотою, аби кожен знайшов оптимальний для себе формат діалогу з податківцями.
Наша платформа – це відкритий майданчик для спілкування з лідерами думок, представниками асоціацій, професійних об’єднань, які захищають інтереси платників податків.

Хто є платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки?

Платниками є фізичні та юридичні особи, у тому числі нерезиденти, які є власниками житлової та/або нежитлової нерухомості.

Відповідно до п.п. 266.1.1 п. 266.1 ст. 266 Податкового кодексу України платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками житлової та/або нежитлової нерухомості.

Розрахуйте податок на нерухоме майно та землю онлайн: калькулятор ДПС

На сайті ДПС можна розрахувати суми  податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки та плати за землю з фізичних осіб за допомогою двох спеціальних калькуляторів.

Калькулятори знаходяться у розділі «Калькулятор для обчислення сум податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки та плати за землю з фізичних осіб»

Дотримання платником термінів для подання письмових пояснень та копій документів щодо інформації в податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в ЄРПН (ПРИКЛАДИ)

виключено норму пункту 102.9статті 102 Податкового кодексу України, та доповнено підпункт 69.9 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» положенням щодо встановлення терміну дії зупинення перебігу строків, визначених податковим законодавством та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а саме до 01.08.2023.

До уваги власників і користувачів земельних ділянок усіх форм власності!

Державна податкова служба України з метою правильного застосування ставок податку і податкових пільг із земельного податку рекомендує розглянути матеріали, які розміщені на вебпорталі Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, щодо цільового призначення земельної ділянки та перевірити коректність інформації щодо цільового призначення земель, які обліковуються у Державному земельному кадастрі, і у разі необхідності привести дані у відповідність до вимог земельного законодавства.

Матеріали розміщено за посиланням: https://land.gov.ua/derzhgeokadastr-rozyasnyuye-varianty-pryvedennya-vidomostej-pro-czilove-pryznachennya-zemelnoyi-dilyanky-u-vidpovidnist-do-diyuchogo-klasyfikatora-vydiv-czilovogo-pryznachennya-zemelnyh-dily/.

Оголошення про початок громадських обговорень – детальний план території земельної ділянки в с. Коробівка

Повідомляємо про початок процедури розгляду та врахування пропозицій громадськості щодо розробленого детального плану території земельної ділянки в с. Коробівка, вул. Набережна, 94 та 100-а.

Заява про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки (сео) проекту

Детальним планом  пропонується провести реконструкцію колишньої автозаправної модульної станції з наземними резервуарами для зберігання пального і  розмістити тут  будівлі і споруди багатопаливного автозаправного комплексу АЗК

Контакт-центр ДПС інформує: оновлені правила сплати рентної плати за користування радіочастотним спектром

1 липня 2024 року набув чинності Закон України від 21 травня 2024 року № 3721-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та Закону України «Про електронні комунікації» щодо рентної плати за користування радіочастотним спектром (радіочастотним ресурсом) України» (далі – Закон № 3721), яким внесено зміни, зокрема, до ст. 254 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ (далі – Кодекс) та доповнено підрозділ 93 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу новими пунктами 3 і 4.

Змінами до Кодексу передбачено, зокрема, що:

  • платниками рентної плати за користування радіочастотним спектром (радіочастотним ресурсом) України є загальні користувачі радіочастотного спектра України, визначені законодавством про електронні комунікації та радіочастотний спектр, яким надано право користуватися радіочастотним спектром України в межах виділеної частини смуг радіочастот загального користування на підставі:

ліцензії на користування радіочастотним спектром (радіочастотним ресурсом) України;

ліцензії на мовлення з присвоєнням радіочастоти загальних користувачів у смугах радіочастот, виділених для потреб мовлення;

ліцензії на постачання послуг для потреб мовлення з присвоєнням радіочастоти загальних користувачів у смугах радіочастот, виділених для потреб мовлення;

дозволу на тимчасове мовлення з присвоєнням радіочастоти загальних користувачів у смугах радіочастот, виділених для потреб мовлення;

присвоєння радіочастоти (згідно з витягами з реєстру присвоєнь) для потреб мовлення, отриманого постачальником електронних комунікаційних мереж та/або послуг для надання послуг власнику ліцензії на мовлення;

присвоєння радіочастоти (згідно з витягами з реєстру присвоєнь) для загальних користувачів;

  • до припинення або скасування воєнного стану в Україні, введеного Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, ставки рентної плати за користування радіочастотним спектром (радіочастотним ресурсом) України встановлюються в розмірах, встановлених п. 3 підрозділу 93 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу (крім понижувальних коефіцієнтів, визначених п. 3 підрозділу 93 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу, які застосовуються до 01 вересня 2024 року);
  • до ставок рентної плати за користування радіочастотним спектром (радіочастотним ресурсом) України, передбачених п. 3 підрозділу 93 розділу XX  «Перехідні  положення»  Кодексу  для  виду  радіозв’язку

«стільниковий радіозв’язок», для ширини смуги радіочастот, отриманої відповідно до ліцензії на користування радіочастотним спектром (радіочастотним ресурсом) України, виданої з 01 січня 2022 року на конкурсних або тендерних засадах, не застосовуються коефіцієнти, встановлені п. 3 підрозділу 93 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу.

З оновленою редакцією тексту Кодексу Ви можете ознайомитись скориставшись розділом «Нормативні та інформаційні документи» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (http://zir.tax.gov.ua).

РРО та електронний контрольно-касовий апарат: розбираємося в термінах

Що означають терміни РРО та електронний контрольно-касовий апарат?

Реєстратор розрахункових операцій (РРО) – пристрій або програмно-технічний комплекс, в якому реалізовані фіскальні функції і який призначений для реєстрації розрахункових операцій при продажу товарів (наданні послуг), операцій з торгівлі валютними цінностями в готівковій формі та/або реєстрації кількості проданих товарів (наданих послуг), операцій з видачі готівкових коштів держателям електронних платіжних засобів та з приймання готівки для виконання платіжних операцій.

До РРО належать: електронний контрольно-касовий апарат, електронний контрольно-касовий реєстратор, вбудований електронний контрольно-касовий реєстратор, комп’ютерно-касова система, електронний таксометр, автомат з продажу товарів (послуг) тощо.

Електронний контрольно-касовий апарат – РРО, який додатково забезпечує попереднє програмування найменування і ціни товарів (послуг) та облік їх кількості, друкування розрахункових та інших звітних документів.

У Законі України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями до електронних контрольно-касових апаратів відносяться також торговельні автомати або інше подібне устаткування, що призначене для операцій з продажу товарів (послуг) без видачі покупцю чека, іншого звітного документа за готівкові кошти чи їх замінники – жетони, картки платіжних систем або інші замінники грошей, без участі фізичної особи, яка контролює здійснення оплати таких товарів (послуг).

Зміна особистих даних – прямий обов’язок для подання до контролюючого органу заяви про внесення змін до Держреєстру фізичних осіб – платників податків

При зміні адреси реєстрації, прізвища, отриманні нового паспорта необхідно подати до контролюючого органу заяву про внесення змін до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків. На цьому наголосила під час вебінару в Головному управління ДПС у Черкаській області начальниця управління податкових сервісів Наталія Бойко.

Фізичні особи – платники податків зобов’язані подавати до контролюючих органів відомості про зміну даних, які вносяться до Облікової картки або Повідомлення (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і мають відмітку у паспорті), протягом місяця з дня виникнення таких змін шляхом подання Заяви за формою № 5ДР або Заяви за формою № 5ДРП відповідно та документа, що посвідчує особу (після пред’явлення повертається).

Заява може бути подана через представника за наявності документа, що посвідчує особу такого представника, та документа, що посвідчує особу довірителя, або його ксерокопії (з чітким зображенням), а також довіреності, засвідченої у нотаріальному порядку, на проведення змін до Державного реєстру (після пред’явлення повертається).

Фізичні особи подають Заяву за формою № 5ДР особисто або через представника до контролюючого органу за своєю податковою адресою (місцем проживання), а у разі зміни місця проживання – до контролюючого органу за новим місцем проживання або до будь-якого контролюючого органу.

Якщо Заява за формою № 5ДРП містить дані про новий паспорт фізичної особи, то така Заява подається фізичною особою особисто.

Для заповнення Заяви використовуються дані документа, що посвідчує особу, та інших документів, які підтверджують зміни таких даних.

Якщо зазначені документи видані не українською мовою, необхідно подати засвідчені в установленому законодавством порядку переклади цих документів українською мовою (після пред’явлення повертаються) та їх копії.

Внесення змін до Державного реєстру та окремого реєстру Державного реєстру здійснюється протягом трьох робочих днів з наступного дня після дня подання фізичною особою Заяви за формою № 5ДР або Заяви за формою №5ДРП до контролюючого органу.

«У Заяві за формою № 5ДР або Заяві за формою № 5ДРП в обов’язковому порядку зазначається реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які мають відмітку в паспорті про право здійснювати будь-які платежі за серією (за наявності) та номером паспорта), – пояснила пані Наталія. – Заява за формою N 5ДР стосовно малолітньої особи подається одним із батьків (усиновителем, опікуном, піклувальником) за наявності документа, що посвідчує його особу, та свідоцтва про народження дитини. Якщо зазначені документи видані не українською мовою, необхідно подати засвідчені в установленому законодавством порядку переклади цих документів українською мовою (після пред’явлення повертаються) та їх копії».

Також, за словами начальниці управління, Державною податковою службою України в Електронному кабінеті реалізовано права та обов’язки фізичних осіб, передбачені Податковим кодексом щодо подачі в електронній формі засобами електронного зв’язку Заяви за формою №5ДР.

Вхід до інформаційно-телекомунікаційної системи «Електронний кабінет» здійснюється за адресою: http://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний веб-портал ДПС. Робота в приватній частині ІТС «Електронний кабінет» здійснюється після проходження користувачем електронної ідентифікації онлайн з використанням електронного цифрового підпису.

У приватній частині ІТС «Електронний кабінет» в режимі «ЕК для громадян» вибирається електронна форма документа Заява про внесення змін до ДРФО Форма 5ДР» і виконується процедура «створити» документ та заповнюється інформація згідно встановленої форми.

Для приєднання до Заяви за формою №5ДР сканованих копій документів, що посвідчують особу та інших документів, які підтверджують зміни облікових даних, платнику податків необхідно використати закладку «Додатки» та обрати «Документ довільного формату», який заповнюється наступним чином:

– поля «Назва документу», «Номер документу», «Дата документу» заповнюються згідно з даними документа, що посвідчує особу або документа, який підтверджує зміни облікових даних;

– у графі 2 «Найменування файлу документу» табличної частини за допомогою кнопки «Обзор» обирається відповідна сканована копія документа.

При цьому кожен документ має буди збережено в окремому додатку (формат файлу може бути pdf/jpg із обмеженням розміру не більше 2МБ).

Для збереження сканованого документа необхідно натиснути кнопку «Зберегти». Також має місце режим редагування даних відомостей.

Платник податків підписує сформовану Заяву за формою №5ДР електронним цифровим підписом в приватній частині електронного кабінету (режим «підписати») та направляє до контролюючого органу (режим «відправити»).

Майже 14 млрд грн податків сплатили платники Черкаської області за перше півріччя 2024 року

За січень-червень 2024 року платниками Черкаської області до бюджетів усіх рівнів сплачено 13 954 млн грн податків, зборів та платежів. У порівнянні з показником січня-червня 2023 року до бюджетів спрямовано на 25,9 відс., або на 2 868 млн грн податків більше.

До державного бюджету України сплачено 7 968 млн грн, що на 25,7 відс., або на 1 631 млн грн більше показника січня-червня 2023 року.

Місцеві бюджети Черкаської області отримали 5 986 млн грн, що на 26 відс. або на 1 236 млн грн більше показника січня-червня 2023 року.

Також перераховані і спрямовані на забезпечення пенсійного страхування та виконання державних соціальних виплат 6 640 млн грн єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що на 10 відс. або на 603 млн грн більше у порівнянні з показником січня-червня 2023 року.

«Податки. Армія. Перемога»: за участі податківців погасили марку

У Черкасах відбулося спецпогашення марки «Податки. Армія. Перемога» – за участі в.о. начальника Головного управління ДПС у Черкаській області Володимира Жавріда, першого заступника Черкаської ОДА Наталії Кравченко та представників Черкаського центрального відділення Укрпошти.

За словами Володимира Жавріда, така подія є знаковою, оскільки в умовах війни, сплачуючи податки, ми тримаємо наш економічний фронт: «Сплата податків – це насамперед підтримка економіки та обороноздатності нашої держави. Тож, будьмо сумлінними платниками! Адже Перемога України залежить від кожного з нас».

Зауважимо, новий поштовий випуск «Податки. Армія. Перемога» вводять в обіг в межах всеукраїнської інформаційної кампанії «Наші податки – наш захист!».

Нові марки мають форму кола й квадрата. На них зображено монету НБУ номіналом 1 гривня, що трансформується в кулю. Також номінали зчіпки утворюють міжнародну абревіатуру UA.

Кількість зчіпок в аркуші – 3 (6 марок). Тираж – 210 000 примірників. Про це інформують в Укрпошті.

Знайти такі марки можна у відділеннях, філателістичних крамницях.

До уваги платників плати за землю! Зміна граничного розміру орендної плати

З 1 липня 2024 року набирає чинність Закон України від 9 травня 2024 року  № 3706-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей експорту окремих видів товарів у період дії воєнного стану».

Цим законом пункт 288.5 статті 288 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) доповнений новим підпунктом 288.5.6, згідно з яким розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу для акціонерного товариства, товариства з обмеженою відповідальністю, 100 відсотків акцій (часток) у статутному капіталі якого належать державі, яке утворилося шляхом перетворення державного підприємства і є його правонаступником, за землі сільськогосподарського призначення, передані в оренду відповідно до статті 1201 Земельного кодексу України, – не менше 12 відсотків нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а якщо нормативну грошову оцінку земельної ділянки не проведено – не менше 12 відсотків нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по Автономній Республіці Крим або області.

При цьому з Кодексу виключений пункт 288.6 статті 288, відповідно до якого плата за суборенду земельних ділянок не могла перевищувати орендної плати.

Чи є базою нарахування ЄСВ вартість подарунків, безоплатно переданих роботодавцем працівникам?

Головне управління ДПС у Черкаській області звертає увагу, що відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону від 08.07.2010 № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (Закон № 2464) платниками ЄСВ є роботодавці, зокрема, підприємства, установи та організації, які використовують працю ФО на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з ФОП, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань).

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону № 2464 базою нарахування ЄСВ для зазначених платників є сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону від 24.03.1995 № 108/95-ВР «Про оплату праці» (далі – Закон № 108).

Статтею 1 розд. 1 Закону № 108 визначено, що заробітна плата – це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому вираженні, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу. Визначення видів виплат, що відносяться до основної, додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, при нарахуванні ЄСВ передбачено Інструкцією зі статистики заробітної плати, затвердженою наказом Держстату від 13.01.2004 № 5 (далі – Інструкція № 5).

Так, згідно з пп. 2.3.2 п. 2.3 розд. 2 Інструкції № 5 одноразові заохочення працівникам підприємства, не пов’язані з конкретними результатами праці (наприклад, до ювілейних та пам’ятних дат, як у грошовій, так і натуральній формі), відносяться до фонду додаткової заробітної плати.

Вартість подарунків до ювілейних та пам’ятних дат, безоплатно переданих роботодавцем працівникам, які не перебувають у трудових відносинах з підприємством, відноситься до інших виплат, що не належать до фонду оплати праці, а саме: є сумою благодійної допомоги, виплаченої особам, які не перебувають у трудових відносинах з підприємством (п. 3.32 розд. 3 Інструкції № 5).

Таким чином вартість подарунків, безоплатно переданих працівникам (наприклад, до ювілейних і пам’ятних дат, як у грошовій, так і натуральній формі), є базою нарахування ЄСВ лише у разі перебування їх у трудових відносинах із роботодавцем.

Листування з ДПС у смартфоні

Надсилайте листи та звернення до контролюючого органу через мобільний застосунок.

У розділі «Послуги» вам доступна можливість надіслати лист до контролюючого органу:

– оберіть «Надіслати лист до ДПС»;

– оберіть контролюючий орган;

– зазначте тип, тематику та короткий зміст листа;

– прикріпіть лист в електронному вигляді розміром до 5 Мб (файл або фото);

– підпишіть та надішліть.

Близько 80 тис. користувачів вже завантажили мобільний застосунок «Моя податкова» та отримують податкові послуги у смартфоні.

Цінуй свій час та приєднуйся!

Безпечне та надійне використання особистого ключа кваліфікованого електронного підпису чи печатки

Для безпечного та надійного використання особистого ключа кваліфікованого електронного підпису чи печатки (в тому числі ПРРО) та уникнення його компрометації, нагадуємо, що відповідно до вимог абзаців другого – четвертого та сьомого частини другої статті 12 Закону України «Про електронні довірчі послуги» (Закон) користувачі електронних довірчих послуг зобов’язані:

-забезпечувати конфіденційність та неможливість доступу інших осіб до особистого ключа;

-невідкладно повідомляти надавача електронних довірчих послуг про підозру або факт компрометації особистого ключа;

-надавати достовірну інформацію, необхідну для отримання електронних довірчих послуг;

-не використовувати особистий ключ у разі його компрометації, а також у разі скасування або блокування сертифіката відкритого ключа.

Також повідомляємо, що відповідно до статті 1 Закону, компрометація особистого ключа – будь-яка подія, що призвела або може призвести до несанкціонованого доступу до особистого ключа.

Які строки сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки?

Податкове зобов’язання за звітний рік з податку на нерухоме майно,  відмінне від земельної ділянки, сплачується:        

а) фізичними особами – протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;
б) юридичними особами – авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

Проект змін до ставок податку на нерухоме майно, відмінне від земельного податку

Золотоніською міською радою підготовлено проект змін до додатку 1.1 «Ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельного податку» Рішення міської ради від 22.06.2021 № 9-2/УІІІ «Про встановлення місцевих податків і зборів на території Золотоніської міської територіальної громади», який буде розглянуто на черговій сесії Золотоніської міської ради 12.07.2024.

comments powered by HyperComments