Реалізація експериментального проекту ДПС – управління комплаєнс-ризиками

Зусилля з реформування ДПС України зосереджені, зокрема, на розробленні сучасних практик управління комплаєнс-ризиками (ризиками дотримання податкового законодавства). Цей аспект закріплено в Національній стратегії доходів до 2030 року.

762 млн грн військового збору надійшло до держбюджету від платників Черкащини

В.о. начальника ГУ ДПС у Черкаській області Володимир Жаврід повідомив, що за 9 місяців 2024 року платники податків Черкаської області спрямували до державного бюджету 762 млн грн військового збору.

Податкова служба Черкащини висловлює щиру подяку всім платникам податків за їхній вагомий внесок у підтримку Збройних Сил України та зміцнення економічної стабільності країни.

Більше мільярда гривень податку на додану вартість відшкодували платникам Черкащини

За дев’ять місяців платники Черкаської області отримали бюджетне відшкодування ПДВ грошовими коштами на загальну суму 1 048,3 млн грн, за відповідний період 2023 року бюджетне відшкодування було отримано на загальну суму 1 052,1 млн грн.

ПДВ та податок на прибуток підприємств. Результати вересня

За підсумками роботи у вересні 2024 року, збір ПДВ до державного бюджету становить 368 млн грн.

Водночас, за підсумками цьогорічних заходів у вересні, надходження до державного бюджету податку на прибуток підприємств становить 17,5 млн грн.

На Черкащині майже 600 мільйонерів задекларували свої доходи

Цьогоріч 593 громадяни Черкаської області задекларували отримані за попередній рік доходи у розмірі понад мільйон гривень. Загальна сума доходів, отриманих такими громадянами, складає понад 2 412,0 млн гривень. Мільйонерами задекларовано до сплати 27,4 млн грн ПДФО та 3,9 млн грн військового збору.

Майже 100 млн грн до зведеного бюджету – підсумки заходів із погашення податкового боргу за 9 місяців 2024 року

Протягом січня-вересня 2024 року в цілому по Черкаській області податковий борг до зведеного бюджету скоротився на 1,82 млн гривень         (з 1 531,62 млн гривень до 1 529,80 млн гривень).

У загальній сумі податкового боргу 455,34 млн грн., або 29,8  відс. – це податковий борг підприємств, що перебувають у процедурах банкрутства.

Впродовж січня – вересня 2024 року відкрито провадження у справах про банкрутство відносно 13 суб’єктів господарювання, загальна сума податкового боргу яких становить 16,8 млн гривень. Грошовими коштами від підприємств-банкрутів за січень – вересень 2024 року до бюджету надійшло 5,08 млн гривень.

Всього, протягом січня – вересня 2024 року за рахунок вжитих органами Головного управління ДПС у Черкаській області заходів із погашення податкового боргу до зведеного бюджету надійшло 96,94 млн гривень.

Деклараційна кампанія на Черкащині: успішно задекларовано понад 3,9 млрд грн

Станом на 01.10.2024 року до ГУ ДПС у Черкаській області громадяни подали більше 10 тисяч декларацій про майновий стан і доходи за 2023 рік. В.о. начальника Головного управління Володимир Жаврід інформує, що загальна сума задекларованого доходу перевищує 3 975,6 млн гривень.

Громадяни визначили до сплати в бюджет податок на доходи фізичних осіб у сумі 61,5 млн грн та 10,3 млн грн військового збору.

Станом на 01.10.2024 року 593 громадян області задекларували отримані за попередній рік доходи у розмірі понад мільйон гривень. Загальна сума доходів, отриманих такими громадянами, складає понад 2 412,0 млн гривень. Мільйонерами задекларовано до сплати 27,4 млн грн ПДФО та 3,9 млн грн військового збору.

Із початку року 3 872 мешканців області задекларували право на податкову знижку на загальну суму до повернення з бюджету 18,9 млн гривень

Результати проведеної позовної роботи податкової служби Черкащини: за січень-вересень 2024 року до бюджету надійшло 21,4 млн гривень

Головне управління ДПС у Черкаській області інформує, що протягом січня-вересня поточного року на розгляді в судах різних інстанцій, з урахуванням справ, що перейшли з попередніх років, знаходилось 876 справ, за позовами до органів ДПС Черкаської області на суму 1 801 млн. гривень.

Щодо особливостей заповнення ПН/РК при здійсненні операцій з постачання окремих видів товарів з 01.10.2024 (питання-відповіді)

Чи повинен платник податку з 01.10.2024 до дати запровадження режиму експортного забезпечення (далі – РЕЗ) у графі 4 «Умовне позначення (українське) одиниці виміру товару/послуги» табличної частини податкової накладної, складеної на постачання товарів, визначених абзацом другим статті 192 Закону України від 16 квітня 1991 року № 959-ХІІ «Про зовнішньоекономічну діяльність», вказувати виключно «кг»?

Податкові надходження від Черкащини: зведений бюджет поповнився майже на 22 млрд грн

За дев’ять місяців нинішнього року до бюджетів усіх рівнів надійшло від платників Черкащини 21,8 млн грн податків, зборів та платежів.

Як зазначає в.о. начальника ГУ ДПС у Черкаській області Володимир Жаврід, до державного бюджету України сплатили 12,2 млрд грн, а до місцевих – 9,6 млрд грн.

Спілкуйтесь з податковою без зусиль: звертайтесь на комунікаційну податкову платформу!

У Головному управлінні ДПС у Черкаській області працює формат співпраці з бізнесом – Комунікаційна податкова платформа!

Податкова служба розширила можливості для комунікацій з громадськістю і бізнес-спільнотою, аби кожен знайшов оптимальний для себе формат діалогу з податківцями.

Цифрова трансформація основних процесів контрольно-перевірочної роботи

Розділом 4.2.2 (b) Національної стратегії доходів до 2023 року, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2023 року № 1218-р (далі – НСД), передбачено удосконалення процесів організації та проведення документальних і фактичних перевірок.

Одним із пріоритетів у цьому напрямі є цифрова трансформація основних процесів контрольно-перевірочної роботи та застосування новітніх підходів до її проведення, де ключовим заходом є запровадження в діяльність органів ДПС процедури електронного аудиту («е-аудит»).

Прогрес у реалізації Національної стратегії доходів України

Для реформування податкової та митної політик і перегляду процесів їх адміністрування у грудні 2023 року Уряд затвердив Національну стратегію доходів до 2030 року (далі – НСД),

НСД – це дорожня карта реформування податкової служби, яка буде реалізовуватись поетапно. Вона розрахована на 6 років, тобто, реформи будуть впроваджуватися поступово до 2030 року.

Бізнес Черкащини надає перевагу програмним РРО

Бізнес Черкащини все активніше переходить на програмні РРО. За даними ГУ ДПС у Черкаській області, у серпні 2024 року підприємці зареєстрували 196 апаратних і 435 програмних РРО. Це свідчить про стійку тенденцію до зростання популярності ПРРО.

Платникам податків Черкащини відшкодували 956,7 млн грн ПДВ

Протягом січня-серпня 2024 року платниками Черкаської області заявлено до відшкодування ПДВ на розрахункові рахунки 991,4 млн грн, що на 31,7 млн грн більше, порівняно з показником за відповідний період минулого року.

Майже 200 млн грн податку на нерухоме майно отримали місцеві бюджети Черкащини

Черкащина демонструє зростання надходжень від податку на нерухомість: за 8 місяців 2024 року місцеві бюджети отримали 189 млн грн, що на 24,9 млн грн більше, ніж за аналогічний період минулого року. Це свідчить про відповідальне ставлення платників податків та сприяє розвитку нашого регіону.

«Е-повернення» – сервіс для повернення помилково та/або надміру сплачених платежів

Головне управління ДПС у Черкаській області повідомляє, що для спрощення процедури повернення помилково та/або надміру сплачених платежів діє сервіс «Е-повернення».

Платники податків мають змогу у режимі 24/7, дистанційно подати заяву на повернення/перекидку коштів через Електронний кабінет в «три кліки».

Понад 156 млн грн акцизного податку надійшло до зведеного бюджету від Черкащини

За інформацією в.о. начальника Головного управління ДПС у Черкаській області Володимира Жавріда, платники Черкаської області до загального фонду державного бюджету сплатили 18,2 млн грн акцизного податку з вироблених в Україні підакцизних товарів. Надходження акцизного податку із ввезених в Україну підакцизних товарів становлять 5,5 млн грн.

Спілкуйтесь з податковою без зусиль: звертайтесь на комунікаційну податкову платформу!

Наша платформа – це відкритий майданчик для спілкування з лідерами думок, представниками асоціацій, професійних об’єднань, які захищають інтереси платників податків. Також ми запрошуємо до участі в роботі платформи народних обранців та членів консультативно-дорадчих й інших допоміжних органів, які представляють позицію громад та мають вплив на впровадження змін до податкового законодавства.

Реєстр корупціонерів: яку містить інформацію та як працює

Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення (Реєстр корупціонерів) – це портал, де міститься інформація про всіх фізичних та юридичних осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення. Національне агентство з питань запобігання корупції адмініструє цей реєстр з лютого 2019 року.

comments powered by HyperComments