13 грудня Золотоноша почне вбиратися у новорічні шати. На центральній площі міста працівники ПП «Базис плюс» почнуть встановлювати ялинку, прикрашати гірляндами фонтани й алею троянд.

Як цього року відзначатимемо новорічно-різдвяні свята в місті та які гуляння може собі дозволити громада у межах карантину розповів начальник відділу культури Станіслав Щербатюк:

– У зв’язку з карантинними обмеженнями ми дуже лімітовані в організації свят. Артисти будинку культури дуже ініціативні, вони трудоголіки й не звикли сидіти склавши руки – постійно креативлять, придумують творчі постановки й нестандартні підходи, щоб донести свою творчість у теперішніх рамках. Нас постійно перевіряють правоохоронні органи, тому ми максимально перейшли в онлайн і транслюємо свої вміння містянам через інтернет.

 – Чи вийде Святий Миколай до дітей на центральну площу міста?

– Так, обов’язково вийде. Традиційно на день Святого Миколая, 19 грудня, ми запрошуємо діток всієї громади до центральної ялинки. Дійство розпочнеться о 15 годині, і триватиме пів години. На урочистостях окрім Святого Миколая виступатимуть артисти міського осередку культури, вихованці будинку дитячої та юнацької творчості. О 15.30 засвітимо ялинку.

 – Як організовуватимете новорічні ранки і чи в силі залишається традиція з народними гуляннями у новорічну ніч?

– Розпочнуть закликати святкову атмосферу до Золотоноші Снігурка і Дід Мороз. З 24 грудня по 2 січня казкові герої гулятимуть по центральній площі. Всі охочі зможуть, на щастя, сфотографуватися з парою.

Новорічна ніч, у зв’язку з епідемситуацією, обмежиться привітанням Діда Мороза і Снігуроньки о 1.30 ночі. Хоча, для підтримання святкового духу людей, які зберуться біля ялинки, до 4 ранку гратиме музика.

Новорічні ранки будуть проведені в освітніх закладах міста, але без участі батьків. У будинку культури урочистості не заплановані у зв’язку з карантинними обмеженнями.

 – Щороку, біля ялинки працівники культури проводили Різдвяні зустрічі. Які нововведення чекають на громаду?

– За ініціативи помічниці народного депутата України Віталія Войцехівського, Мар’яни Ніщенко, 7 січня ми організуємо різдвяний флешмоб. Близько 13 години запропоновано усім бажаючим, в тому числі представникам різних конфесій, зібратися біля Свято-Успенського собору, щоби з колядками попрямувати до новорічної ялинки. Хода пройде за участі співочих колективів Золотоніської громади, в тому числі представників сіл. Доєднатися можуть всі охочі. Ідучи, з яскраво оздобленими Різдвяними зірками, фольклорні колективи, хорові виконавці й колядницькі гурти співатимуть обрядові пісні. Святкова хода завершиться на площі концертом артистів громади. Дійство розраховане на півтори години.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).