Сьогодні, 9 червня, Золотоніська міська рада організувала зустріч з родинами безвісти зниклих військовослужбовців, яку провела регіональна координаторка у Черкаській області з питань зниклих безвісти за особливих обставин Анна Донець. На зустрічі були присутні міська влада, народний депутат України Віталій Войцехівський та начальники пенсійного фонду, управління праці та соціального захисту населення, відділу зв’язків з громадськістю, представник військового комісаріату, які мали змогу відповісти на проблемні та хвилюючі питання сімей. 

Чоловік Анни Донець захищає Україну ще з 2015 року. Але зв’язок з ним Анна втратила на початку повномасштабного вторгнення наприкінці квітня 2022 року. Попри відсутність на той час відповідних навичок і досвіду, самостійно почала пошукову діяльність.

«Нині я, як регіональний представник офісу Уповноваженого з питань осіб зниклих безвісти, маю на сьогодні перед собою завдання допомогти на всіх етапах родинами військовослужбовців, що рахуються безвісти зниклими: з моменту отримання сповіщення про зникнення до моменту знаходження зниклого. Це допомога з отримання документів з військової частини, юридична і психологічна допомога та інша допомога у вирішенні будь-яких проблемних питань», – зазначає координаторка.

Присутній начальник управління застосування пенсійного законодавства ГУ ПФУ в Черкаській області Вікторія Карасьова наголосила на тому, що у зв’язку з російською агресією та станом, який трапився у нашій державі, були внесені зміни до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» щодо призначення пенсій по втраті годувальника за осіб, які зникли безвісти у особливий період. Тепер цей вид пенсії призначається незалежно від страхового стажу годувальника та єдиною умовою для призначення пенсій є внесення відомостей до Єдиного реєстру безвісти зниклих осіб або ж до судового реєстру.

Олександр Козицький, представник військкомату, доповнив: «Ця пенсія призначається з того часу, коли людина виключається із списку особового складу військової частини».

Секретар міської ради Наталія Сьомак наполягла на підтримці один одного і не втрати надії та віри у повернення наших Захисників. Також додала, що члени родини безвісти зниклих можуть звертатися за допомогою до міської ради або ж безпосередньо до начальника відділу зв’язків з громадськістю Лариси Головань, з якими вона постійно підтримує контакт.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).