Золотоніська громада першою на Черкащині впроваджує стратегію поводження із твердими побутовими відходами спільно з іноземними партнерами. Ситуація із сміттям на Черкащині така ж критична, як і по всій Україні.

Золотоніська громада з 2017 року співпрацює з німецькими партнерами у стратегічному для регіону питанні – рекультивації полігону твердих побутових відходів та переробки ТПВ.

Німецький професор, керівник ТОВ «МС Світовий проект» доктор Бернд Мертнер та працівник відділу захисту навколишнього середовища Східної Європи ТОВ «МС Світовий проект» Карстен Гунтер Мертнер у рамках чергового візиту на Черкащину провели ряд консультацій та зустрічей з означеного питання. У межах візиту відбулося спілкування у Черкаській ОДА за участі заступника голови ОДА Романа Карманніка, начальника управління екології та природних ресурсів Черкаської обласної державної адміністрації Олени Звягінцевої, керівництва Золотоніської громади.

За словами Романа Карманніка, Золотоноша – перше місто в області, яке стратегічно і системно підходить до проблеми поводження з ТПВ.

– Мало впровадити переробку відходів або рекультивувати полігон – ключовим питанням залишається екологічна складова. Переробка не повинна зашкодити ні людям, ні навколишньому середовищу, – зазначив заступник голови ОДА.

Золотоніський міський голова Віталій Войцехівський переконаний, що досвід іноземних партнерів на сьогодні у питанні екології та поводження з ТПВ є неоціненним.

– У рамках співпраці ми відвідали декілька заводів та полігонів у Європі і ,зрозуміло, що їх напрацювання та досвід ми маємо адаптувати під українські реалії. Саме тому після майже трьох років аналізу ситуації дійшли висновку, що спершу німецька сторона має допомогти нам у розробці техніко-економічного обґрунтування поводження з ТПВ, – прокоментував міський голова.

Посадовець зазначив, що дієздатним проект буде лише тоді, коли стане частиною регіональної програми поводження з відходами. Початком робіт над ТЕО стало підписання Меморандуму про співпрацю між Золотоніською міської радою та компанією ТОВ «МС Світовий проект». Результат партнерства очікують вже на кінець року. Початок та реалізація проекту можуть стати вдалим прикладом для впровадження на всій території області та країни.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).