Порядок внесення змін до актового запису цивільного стану

Підставою для внесення змін до актових засобів цивільного стану може бути усиновлення, скасування або визнання усиновлення недійсним, визнання та встановленням факту батьківства, материнства, а також виправлення та доповнення відомостей.

Сімейний Кодекс: Твої Права і Обов’язки в Родині

Сімейні права — це не просто формальність, а важлива частина життя. Сімейні обов’язки є такими, що тісно пов’язані з особою, а тому не можуть бути перекладені на іншу особу.

Якщо особа визнана недієздатною, її сімейний обов’язок особистого немайнового характеру припиняється у зв’язку з неможливістю його виконання. Майновий обов’язок недієздатної особи за її рахунок виконує опікун.

Як розірвати шлюб, коли один з партнерів іноземець?

Інтернаціональні шлюби: Як розірвати шлюб, коли один з партнерів – іноземець?

Сьогодні багато людей знаходять своїх половинок у різних куточках світу. Але що робити, якщо шлюб між громадянином України та іноземцем прийшов до кінця?

Зміна імені: прості кроки до нової ідентичності!

Хто може змінити ім’я?

– Громадяни України, які досягли 16 років, можуть змінити своє ім’я на власний розсуд.

– Особи від 14 років можуть зробити це за згодою батьків або піклувальника.

Як подати заяву? Заява подається до відділу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання або, у випадку воєнного стану, до будь-якого відділу за зверненням заявника.

Апостиль або легалізація українських документів у країнах-учасницях Гаазької конвенції

Проставлення апостиля залишається однією з найпопулярніших послуг у сфері ДРАЦС

Тільки протягом  червня 2024 року фахівці відділів ДРАЦС #центральнаюстиція  апостилювали  близько 11 тисяч документів (місто Київ, Київська, Вінницька, Житомирська, Черкаська та Хмельницька області)

єМалятко — комплексна послуга для батьків новонароджених в Україні

Лише за однією заявою, поданою онлайн, можна зареєструвати народження дитини та отримати до 10-ти державних послуг від різних органів влади, потрібних при народженні дитини.

Інформуємо, що послуга реєстрації народження дитини проводиться одночасно з визначенням її походження та присвоєнням прізвища, імені та по батькові відповідно до Сімейного кодексу України.

Порядок внесення змін до актового запису цивільного стану

Підставою для внесення змін до актових засобів цивільного стану може бути усиновлення, скасування або визнання усиновлення недійсним, визнання та встановленням факту батьківства, материнства, а також виправлення та доповнення відомостей.

Ювілейна церемонія одруження

Міністерство юстиції пропонує громадянам скористатися відносно новою послугою – провести ювілейну церемонію одруження, та пригадати ті почуття, які переповнювали закоханих у день весілля.

Як оформити скаргу до Комісії з питань розгляду скарг?

Рішення, дії або бездіяльність державного реєстратора, суб’єкта державної реєстрації можуть бути оскаржені до Міністерства юстиції України, його територіальних органів або до суду. Вимоги до оформлення скарги, що подається до Міністерства юстиції України, його територіальних органів, визначені:

Ювілейна церемонія одруження

Міністерство юстиції пропонує громадянам скористатися відносно новою послугою – провести ювілейну церемонію одруження, та пригадати ті почуття, які переповнювали закоханих у день весілля.

Права і свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними

Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод. Права і свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними.

Повторна видача свідоцтв про шлюб

Свідоцтво про народження повторно видається на підставі актового запису цивільного стану за заявою особи, щодо якої складено запис, батькам, усиновлювачам, опікунам, піклувальникам, представникам закладу охорони здоров’я, навчального або іншого дитячого закладу, де постійно перебуває дитина, органу опіки та піклування.

Конституційні права дітей

Для забезпечення дітям можливості визначити себе як особистість і реалізувати свої можливості в безпечних і сприятливих умовах, в середовищі сім’ї або опікунів, для підготовки їх до життя у вільному суспільстві та захисту дітей створено ряд документів на державному та міжнародному рівні.

Он-лайн будинок юстиції

Даний проект став продовженням ініціативи запровадження он-лайн сервісів, яка з минулого року діє на сайті міністерства. Он-лайн будинок юстиції функціонує за адресою https://online.minjust.gov.ua та, окрім вже існуючих послуг, поповниться біліли ніж 20 новими сервісами.

Реєстрація місця проживання новонародженої дитини через органи державної реєстрації актів цивільного стану

За бажанням батьків чи одного з них документи для реєстрації місця проживання новонародженої дитини можуть бути подані через органи державної реєстрації актів цивільного стану під час проведення державної реєстрації народження дитини.

Порядок державної реєстрації зміни імені фізичної особи – громадянина України

Державна реєстрація зміни імені громадян України провадиться за їх заявою державним відділом державної реєстрації актів цивільного стану за місцем їх проживання (пункт 2 Порядку розгляду заяв про зміну імені (прізвища, власного імені, по батькові) фізичної особи, пункт 2 глави 4 розділу ІІІ Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні.

Мін’юст інформація. Роз’яснення щодо порядку виконання рішень про встановлення побачення з дитиною

За перешкоджання у побаченні з дитиною – штраф та кримінальна відповідальність. Невиконання рішень суду та створення перешкод у побаченні з дитиною того з батьків, хто не проживає з нею, карається штрафом, накладенням тимчасового обмеження на керування автомобілем, на виїзд за кордон та навіть кримінальною відповідальністю.

Онлайн-звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану

Золотонісці мають можливість записатися на прийом, до Золотоніського МРВ ДРАЦС ГТУЮ у Черкаській області, на веб-порталі “Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану”. Завдяки електронному сервісу “Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану» ви маєте можливість подати документи до будь-якого відділу державної реєстрації актів цивільного стану через мережу Інтернет, не виходячи із дому.

Терміни та порядок реєстрації новонароджених

Нагадуємо батькам, що одночасно із державною реєстрацією народження дитини, Ви маєте змогу подати документи на реєстрацію місця проживання новонародженої дитини, подавши відповідну заяву до відділу ДРАЦС чи безпосередньо в закладі охорони здоров’я в рамках Пілотного проекту Міністерства юстиції України.

Онлайн-звернення щодо реєстрації актів цивільного стану

Завдяки електронному сервісу “Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану» ви маєте можливість подати документи до будь-якого відділу державної реєстрації актів цивільного стану через мережу Інтернет, не виходячи із дому. Для цього необхідно зайти на сайт Міністерства юстиції України, натиснути банер «Електронні сервіси онлайн», обрати вкладку «Кабінет електронних сервісів» та зайти на веб-портал «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану».

comments powered by HyperComments