Відповідно до ст. 144 СКУ батьки зобов’язані зареєструвати народження новонародженої дитини в органі державної реєстрації актів цивільного стану невідкладно, але не пізніше одного місяця з дня народження дитини. Невиконання цього обов’язку є підставою притягнення батьків до адміністративної відповідальності.

У рамках Пілотного проекту Міністерства юстиції України працівниками Золотоніського міськрайонного відділу ДРАЦС ГТУЮ у Черкаській області здійснюється прийом документів у пологовому відділенні Золотоніської ЦРЛ, прийом та видача документів в пологовому відділенні здійснюється з вівторка по суботу виключно з 14-00 до 15.00. Цією послугою в цьому році вже скористались 34 родини.

Для державної реєстрації народження батькам необхідно визначитись з іменем дитини та надати наступні документи співробітникам відділу:

– медичне свідоцтво про народження,
– паспорт матері,
– паспорт батька,
– свідоцтво про шлюб батьків.

Нагадуємо батькам, що одночасно із державною реєстрацією народження дитини, Ви маєте змогу подати документи на реєстрацію місця проживання новонародженої дитини, подавши відповідну заяву до відділу ДРАЦС чи безпосередньо в закладі охорони здоров’я в рамках Пілотного проекту Міністерства юстиції України.