Цьогоріч 23 вересня – день визволення Золотоноші від фашистських загарбників та водночас 445-ий день її народження припадає на четвер. Тому керівництво міста вирішило провести традиційні святкування напередодні – 18 та 19 вересня.

Яка програма очікує містян та гостей, які родзинки підготували організатори та яке дозвілля передбачили для наймолодших золотонісців – у нашій розмові із заступником міського голови Мар’яною Ніщенко:

– Офіційні урочистості – мітинг та вшанування пам’яті визволителів і наших захисників, завдяки яким у нашому місті мир і спокій, – відбудуться 23 вересня. Це багаторічна традиція, яку порушувати не маємо морального права. Тому святкування й розділили на кілька етапів.

18 вересня у нашому місті проведемо фестиваль народних аматорських автентичних колективів «Два кольори». Ансамблі, хори, малі гурти з’їдуться до Золотоноші і ми матимемо змогу почути та доторкнутися серцем до народних глибин. Фестиваль відбудеться у парку культури і відпочинку ім. Т. Г. Шевченка. На цій локації пройде дегустація готової продукції підприємств громади. Вважаю, що така презентація – найкраща реклама свого виробництва. Раді будемо бачити кожного товаровиробника Золотоніської громади.

Фото: із архіву "Златокраю", 2019 рікФото: із архіву “Златокраю”, 2019 рік

З 10-ої ранку стартуватиме виставка-продаж виробів місцевих майстрів декоративно-ужиткового мистецтва. Працюватимуть заклади торгівлі та організовані різні розваги для дітей.

Цього ж дня, о 10.00 розпочнеться шашковий турнір пам’яті Назара Крупки. Він відбудеться у Коробівці – батьківщині героя. Уже кілька років поспіль турнір організовувала Золотоніська районна рада і райдержадміністрація. Нині Коробівка – частина нашої Золотоніської громади і ми вирішили не порушувати усталених звичаїв. Переймаємо естафету і усі організаційні моменти беремо на себе.

Фото: із архіву "Златокраю", 2019 рікФото: із архіву “Златокраю”, 2019 рік

У неділю, 19 вересня, відбудеться традиційний фестиваль чорнобривців. Святкова хода у вишиванках розпочнеться о 9 ранку. Барвиста колона рушить алеєю троянд – від пам’ятного знаку “Танк” до центральної площі. На центральній площі відбудеться відзначення кращих за професією людей міста.

Фото: із архіву "Златокраю", 2019 рікФото: із архіву “Златокраю”, 2019 рік

О 9.45 – гра муніципального оркестру.

О 10 годині – «Караоке на фонтані» – своєрідна презентація народних талантів. Дефіле у вишиванках пройде Садовим проїздом. На переможців уже чекають призи.

Об 11 годині біля пам’ятника Тарасові Шевченку розпочнеться танцювальний флешмоб. Вздовж вулиці Незалежності буде розміщена спецтехніка: пожежно-рятувальне авто, поліцейське, медичне, військове, аби діти мали змогу ознайомитися з представниками цих професій та дізнатися про їхнє оснащення. Наша малеча, особливо хлопчики, проявляють особливий інтерес до техніки.

Фото: із архіву "Златокраю", 2019 рікФото: із архіву “Златокраю”, 2019 рік

11.30. Уперше у місті запрацюють практичні майстер класи – виїзні міні-лабораторії. Приходьте самі, приходьте зі своїми дітьми. Наукові майстер-класи презентуватимуть педагоги міста. Кожен зможе стати дослідником.

Водночас свої «Столи достатку» презентуватимуть Коробівка, Крупське, Благодатне, Кропивна, Деньги – села Золотоніської громади.

Опівдні розпочнеться концерт улюбленого гурту «Золоті ворота».

Свята обіцяють бути масовими. Тож, дбаючи про безпеку золотонісців, організатори планують перекрити проїзд транспортних засобів центральною вулицею Шевченка протягом всього дня.

21 вересня – День села Благодатне.

23 вересня – о 9 годині відбудеться мітинг з нагоди Дня визволення міста.

Святкуймо разом 445-ий день народження чорнобривцевої Золотоноші!

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).