Адреса: вул. Шевченка, 70
Контактний телефон: 5-33-03, 5-31-89
E-mail: zomvo@ukr.net
Веб-сайт: zomvo.gov.ua

Начальник – Строкань Наталія Василівна

  • Склад відділу
  • Графік роботи
  • Діяльність
  • Положення
  • Документи
  • Новини
  • Начальник – Строкань Наталія Василівна

    Контактний телефон: /04737/ 5-33-03
    E-mail: zomvo@ukr.net

    Графік прийому: щоп’ятниці

    Директор Інклюзивно-ресурсного центру – Кузнєцова Оксана Валеріївна (2-33-03)
    Директор Комунальної установи «Золотоніський центр професійного розвитку педагогічних працівників» –

    Головний спеціаліст – Бойко Тетяна Василівна (2-33-03)
    Головний спеціаліст – Василенко Богдана Олександрівна (2-33-03)
    Головний спеціаліст – Шитик Валентина Вікторівна (2-33-03)
    Юрист – Хакало Юлія Олександрівна (2-33-03)
    Інженер-будівельник – Соя Надія Володимирівна (2-33-03)
    Головний бухгалтер – Зубенко Ольга Володимирівна (2-33-03)

  • Понеділок-четвер: з 8:00 до 17:15
    П’ятниця: з 8:00 до 16:00

    Обідня перерва: з 13:00 до 14:00
    Вихідні дні:  субота, неділя.

    • реалізація державної політики у сфері освіти та забезпечення якості освіти на території громади;
    • забезпечення  розвитку системи освіти з метою формування гармонійно розвиненої, соціально активної, творчої особистості;
    • планування та  розвиток мережі комунальних закладів дошкільної,  загальної середньої та позашкільної   освіти;
    • створення   рівних  та доступних умов   для  реалізації гарантованого Конституцією України права громадян на  отримання дошкільної, повної загальної середньої та позашкільної освіти, соціального захисту, охорони  здоров’я, життя та захисту прав учасників освітнього процесу;
    • аналіз стану закладів освіти в громаді,  прогнозування  та розробка  стратегії розвитку освіти, організація  її виконання;
    • здійснення контролю за дотриманням актів законодавства з питань освіти і науки, виконанням закладами освіти державних вимог щодо змісту, рівня та обсягу дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти, а також за дотриманням актів законодавства у сфері трансферу технологій, інноваційної діяльності та інтелектуальної власності;
    • затвердження порядку, видів та форм проведення моніторингу якості освіти в закладах освіти;
    • надання методичних рекомендацій  щодо освітньої діяльності та управління  закладами освіти;
    • сприяння проведенню експериментальної та інноваційної діяльності в освітньому процесі закладів освіти;
    • створення умов для вдосконалення та підвищення професійної кваліфікації педагогічних працівників закладів освіти;
    • співпраця з закладами освіти різних рівнів акредитації;
    • організація фінансового забезпечення та зміцнення матеріально-технічної бази закладів освіти.
  • ЗАТВЕРДЖЕНО
    рішенням міської ради
    від 24.12.2024 № 57-8/VІІІ

    ПОЛОЖЕННЯ
    про відділ освіти виконавчого комітету
    Золотоніської міської ради

    І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
    1.1. Відділ освіти виконавчого комітету Золотоніської міської ради (далі відділ освіти) є виконавчим органом міської ради, який утворюється міською радою та є підзвітним і підконтрольним раді, що його утворила, і підпорядковується виконавчому комітету міської ради та міському голові, а з питань здійснення делегованих йому повноважень підконтрольний Управлінню освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації.
    1.2. Відділ освіти у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України „Про місцеве самоврядування в Україні”, „Про освіту”, „Про повну загальну середню освіту”, „Про дошкільну освіту”, „Про позашкільну освіту”, указами Президента України, постановами і розпорядженнями Кабінету Міністрів України, наказами та іншими нормативно-правовими документами Міністерства освіти і науки України, інших центральних органів виконавчої влади, наказами начальника управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації, рішеннями Золотоніської міської ради, виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови, даним Положенням.
    1.3. Відділ освіти є юридичною особою, має самостійний баланс, рахунки у територіальних представництвах Державного казначейства України, печатку із зображенням Державного герба України та його власною назвою, кутовий штамп та бланк встановленого зразка, має право у межах своїх повноважень укладати від свого імені угоди з юридичними і фізичними особами, мати майнові і немайнові права, нести зобов’язання, бути позивачем і відповідачем у судах.
    1.4. Відділ освіти фінансується за рахунок коштів державного і місцевого бюджетів. Структура, штатний розпис, гранична чисельність, фонд оплати праці працівників відділу та видатки на його утримання складаються за рекомендаціями Міністерства освіти і науки України та затверджуються рішенням сесії Золотоніської міської ради за поданням начальника відділу освіти.

    ІІ. ЗАВДАННЯ ВІДДІЛУ ОСВІТИ
    2.1. Відповідає за реалізацію державної політики у сфері освіти та забезпечення якості освіти на території громади з урахуванням особливостей розвитку.
    2.2. Забезпечує розвиток системи освіти з метою формування гармонійно розвиненої, соціально активної, творчої особистості.
    2.3. Аналізує стан закладів освіти в громаді, що знаходяться в межах відповідної території, і належать до сфери управління відділу освіти, прогнозує та розробляє стратегію розвитку освіти, організовує її виконання.
    2.4. Створює рівні та доступні умови для реалізації гарантованого Конституцією України права громадян на отримання дошкільної, повної загальної середньої та позашкільної освіти, соціального захисту, охорони здоров’я, життя та захисту прав учасників освітнього процесу в закладах освіти.
    2.5. Здійснює контроль за дотриманням актів законодавства з питань освіти і науки, виконанням закладами освіти державних вимог щодо змісту, рівня та обсягу дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти, а також за дотриманням актів законодавства у сфері трансферу технологій, інноваційної діяльності та інтелектуальної власності.
    2.6. Затверджує порядок, види та форми проведення моніторингу якості освіти в закладах освіти, надає методичні рекомендації щодо освітньої діяльності та управління закладами освіти.
    2.7. Створює умови для вдосконалення та підвищення професійної кваліфікації педагогічних працівників закладів освіти Золотоніської міської ради.
    2.8. Сприяє проведенню експериментальної та інноваційної діяльності в освітньому процесі закладів освіти.
    2.9. Організовує фінансове забезпечення та зміцнення матеріально-технічної бази закладів освіти, що є комунальною власністю територіальної громади й підпорядковані відділу освіти.
    2.10. Співпрацює з закладами освіти різних рівнів акредитації.

    ІІІ. ФУНКЦІЇ ВІДДІЛУ ОСВІТИ
    3.1. Забезпечує доступність початкової, базової та повної загальної середньої освіти та вживає заходів для забезпечення потреб у дошкільній, загальній середній та позашкільній освіті.
    3.2. Планує та забезпечує розвиток мережі комунальних закладів дошкільної, базової та повної загальної середньої освіти громади.
    3.3. Здійснює управління закладами загальної середньої, дошкільної та позашкільної
    освіти:
    3.3.1. Здійснює методично-консультативне забезпечення діяльності всіх типів закладів загальної середньої, дошкільної і позашкільної освіти.
    3.3.2. Визначає потребу в комунальних закладах освіти усіх типів та подає пропозиції до виконавчого комітету міської ради щодо модернізації мережі відповідно до соціально-економічних і культурно-освітніх потреб.
    3.3.3. Створює умови для забезпечення прав і можливостей осіб з особливими освітніми потребами для здобуття ними дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти з урахуванням їхніх індивідуальних потреб, можливостей, здібностей та інтересів.
    3.3.4. Забезпечує оперативний контроль за збереженням чинної мережі закладів загальної середньої, дошкільної і позашкільної освіти комунальної власності; сприяє їх навчально-методичному, фінансовому та матеріально-технічному забезпеченню.
    3.3.5. Координує в межах своїх повноважень роботу інклюзивно-ресурсного центру та забезпечує контроль за його діяльністю, дотриманням ним вимог чинного законодавства та установчих документів.
    3.3.6. Здійснює в межах своїх повноважень моніторинг діяльності закладів освіти незалежно від типів і форм власності, що належать до сфери управління органів місцевого самоврядування, забезпечує гласність його результатів.
    3.3.7. Здійснює збір та узагальнення статистичних показників, що відображають стан системи освіти Золотоніської територіальної громади.
    3.3.8. Готує проєкти рішень про закріплення за закладами загальної середньої освіти території обслуговування, відповідно до якої ведеться облік дітей шкільного віку та учнів.
    3.3.9. Вивчає потребу та вносить пропозиції до міської ради щодо надання освітніх послуг дітям, які потребують соціальної допомоги та реабілітації, організовує їх навчання та виховання (індивідуальне, інклюзивне тощо) в закладах дошкільної та загальної середньої освіти.
    3.3.10. Вивчає потребу та визначає заклади загальної середньої освіти для організації
    екстернатної форми навчання, створює умови для складання державної підсумкової атестації екстерном.
    3.3.11. Вносить пропозиції до міської ради про реорганізацію/ліквідацію закладів; утворення гімназій, ліцеїв, спеціалізованих шкіл (шкіл- інтернатів), закладів дошкільної освіти, центрів дитячої та юнацької творчості, осередків тощо, сприяє їх матеріальній підтримці.
    3.4. Організація нормативно-правового забезпечення загальної середньої, дошкільної та позашкільної освіти:
    3.4.1. Контролює дотримання закладами освіти комунальної форми власності законодавства у сфері освіти, державних вимог щодо змісту, рівня й обсягу послуг відповідно до рівня і профілю навчання.
    3.4.2. Сприяє організації та реалізації освітніх програм закладів освіти та варіативної складової робочих навчальних планів.
    3.4.3. Контролює виконання конституційних вимог щодо обов’язковості здобуття дітьми шкільного віку повної загальної середньої освіти.
    3.4.4. Забезпечує в межах своїх повноважень виконання Конституції України щодо функціонування української мови як державної в закладах освіти.
    3.4.5. Сприяє задоволенню освітніх запитів представників національних меншин відповідно до вимог чинного законодавства України.
    3.4.6. Готує та затверджує в установленому порядку положення про проведення спортивних змагань та конкурсів для обдарованих дітей та учнівської молоді на території громади.
    3.4.7. Здійснює експертизу статутів закладів комунальної форми власності й подає їх на затвердження міській раді та сприяє їх реєстрації відповідно до чинного законодавства України.
    3.5. Організація навчально-методичного забезпечення закладів загальної середньої, дошкільної і позашкільної освіти:
    3.5.1. Сприяє навчально-методичному забезпеченню закладів освіти комунальної власності громади.
    3.5.2. Сприяє впровадженню навчальних планів і програм, затверджених Міністерством освіти і науки України; здійснює експертизу й погоджує навчальні плани освітніх програм закладів загальної середньої освіти та річні плани роботи закладів позашкільної освіти комунальної власності, вносить пропозиції щодо застосування експериментальних навчальних планів і програм.
    3.5.3. Організовує роботу з обдарованими дітьми; проводить в установленому порядку конкурси, олімпіади та інші змагання серед учнів.
    3.5.4. Організовує та контролює роботу закладів загальної середньої освіти з вибору підручників; розподіляє підручники, навчально-методичні посібники та іншу навчально-методичну літературу, навчальні програми, бланки документів про освіту відповідно до замовлень закладів освіти; забезпечує шкільною документацією заклади освіти громади.
    3.5.5. Організовує роботу закладів освіти щодо замовлення фахових періодичних видань.
    3.6. Організація фінансового забезпечення закладів загальної середньої, дошкільної і позашкільної освіти комунальної власності громади:
    3.6.1. Сприяє фінансовому забезпеченню чинної мережі комунальних закладів освіти відповідно до їх бюджетних запитів і об’єктивних потреб.
    3.6.2. Вносить пропозиції щодо обсягів бюджетного фінансування закладів освіти, які перебувають у комунальній власності, аналізує їх використання.
    3.6.3. Затверджує кошторис закладів освіти.
    3.6.4. Оприлюднює офіційну звітність про всі отримані та використані кошти, а також перелік і вартість товарів, робіт, послуг, спрямованих на потреби закладів освіти та інші видатки у сфері освіти.
    3.6.5. Контролює й аналізує використання в комунальних закладах освіти загального фонду, який формується за рахунок коштів місцевого бюджету, а також залучення коштів підприємств, установ, організацій та інших джерел для задоволення матеріально-побутових потреб учнів.
    3.7. Організація матеріально-технічного забезпечення закладів загальної середньої, дошкільної і позашкільної освіти громади:
    3.7.1. Сприяє матеріально-технічному забезпеченню закладів освіти; уведенню в дію їх нових приміщень, комплектуванню меблями, відповідним обладнанням, навчально-методичними посібниками, підручниками тощо.
    3.7.2. Організовує підготовку закладів освіти комунальної власності громади до нового навчального року, зокрема до роботи в осінньо-зимовий період, проведення поточного та капітального ремонтів приміщень.
    3.7.3. Здійснює контроль за дотриманням правил безпеки, протипожежної безпеки і санітарного режиму в закладах освіти та надання практичної допомоги в проведенні відповідної роботи.
    3.8. Організація діяльності учасників освітнього процесу в закладах освіти Золотоніської міської ради та забезпечення їх соціального захисту:
    3.8.1. Надає допомогу органам опіки і піклування у влаштуванні дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, до інтернатних закладів і в сім’ї під опіку (піклування), на усиновлення, вживає заходів щодо захисту особистих і майнових прав даної категорії дітей.
    3.8.2. Сприяє запобіганню бездоглядності й правопорушень серед неповнолітніх у закладах освіти; здійснює соціально-педагогічний патронаж.
    3.8.3. У разі реорганізації чи ліквідації закладу освіти забезпечує здобувачам освіти можливість продовжити навчання на відповідному рівні дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти в інших закладах комунальної власності.
    3.8.4. Координує роботу комунальних освітніх закладів, сім’ї та громадськості, пов’язаної з навчанням та вихованням дітей, організацією їх дозвілля.
    3.8.5. Сприяє діяльності дитячих і молодіжних організацій, творчих об’єднань, товариств.
    3.8.6. Забезпечує створення та функціонування психологічної служби в закладах освіти.
    3.8.7. Координує роботу, пов’язану зі здійсненням у закладах освіти профорієнтаційної роботи з дітьми, учнями, вихованцями.
    3.8.8. Організовує харчування дітей у комунальних закладах освіти за рахунок коштів державного і місцевого бюджетів та залучених коштів відповідно до чинного законодавства України.
    3.8.9. Вносить пропозиції щодо організації безоплатного медичного обслуговування учнів та дітей в закладах освіти, здійснює оздоровчі заходи.
    3.8.10. Забезпечує в закладах організацію роботи з фізичного виховання,
    фізкультурно-оздоровчої та спортивної роботи.
    3.8.11. Забезпечує відповідно до чинного законодавства створення в закладах освіти
    безпечного середовища та доступності для учасників освітнього процесу, зокрема для дітей з особливим освітніми потребами.
    3.8.12. Прогнозує потребу громади в педагогічних працівниках і спеціалістах і, у разі необхідності, укладає договори із закладами вищої освіти на їх підготовку.
    3.8.13. Сприяє наданню педагогічним працівникам закладів освіти державних
    гарантій, передбачених законодавством, вживає заходів щодо соціального захисту учасників освітнього процесу.
    3.8.14. Організовує роботу щодо підвищення кваліфікації та проведення атестації
    педагогічних працівників закладів освіти.
    3.8.15. Розглядає та вносить в установленому порядку пропозиції щодо заохочення та нагородження працівників закладів освіти.
    3.9. Створення безпечного освітнього середовища в закладах освіти:
    3.9.1. Організовує роботу щодо забезпечення пожежної та техногенної безпеки в закладах освіти.
    3.9.2. Забезпечує можливості для кожного закладу освіти організовувати освітній процес в очному режимі шляхом облаштування захисних споруд відповідно до вимог.
    3.9.3. Координує роботу в закладах освіти щодо запобігання та попередження вчиненню правопорушень в освітньому середовищі, створення безпечних умов навчання та праці.
    3.9.4. Координує роботу в закладах освіти щодо запобігання будь-яких проявів насильства, дотримання прав і норм фізичної, психологічної, інформаційної та соціальної безпеки кожного учасника освітнього процесу.
    3.10. Інша діяльність відділу освіти:
    3.10.1. Подає в установленому порядку статистичну звітність про стан і розвиток освіти в громаді; організовує з цією метою збір та опрацювання інформації, формування бази даних.
    3.10.2. Інформує населення про стан і перспективи розвитку освіти в громаді (не рідше ніж один раз на рік).
    3.10.3. Забезпечує розгляд звернень громадян у межах своєї компетенції, враховує позитивні пропозиції, вживає заходів щодо усунення недоліків у роботі.
    3.10.4. В межах своєї компетенції проводить розробку нормативно – правових актів (рішень міської ради, виконавчого комітету, розпоряджень міського голови).

    IV. ПРАВА ВІДДІЛУ ОСВІТИ
    4. Відділ освіти має право:
    4.1. Залучати до розроблення Комплексної програми розвитку освіти громади та розгляду питань, що належать до його компетенції, педагогічних, науково-педагогічних працівників і спеціалістів інших структурних підрозділів виконавчого комітету, підприємств, установ та організацій, об’єднань громадян.
    4.2. Брати участь в утворенні, реорганізації та ліквідації закладів й установ освіти комунальної форми власності.
    4.3. Вносити керівництву міської ради пропозиції щодо фінансування комунальних закладів й установ освіти, брати безпосередню участь у формуванні бюджету освітньої галузі громади.
    4.4. Відділ освіти в установленому законодавством порядку та у межах повноважень взаємодіє з іншими структурними підрозділами ради, органами місцевого самоврядування, а також підприємствами, установами та організаціями з метою створення умов для провадження послідовної та узгодженої діяльності щодо строків, періодичності одержання і передачі інформації, необхідної для належного виконання покладених на нього завдань та здійснення запланованих заходів.
    4.5. Відділ освіти користується іншими правами, що передбачені чинним законодавством
    України.

    V. КЕРІВНИЦТВО ВІДДІЛУ ОСВІТИ
    5.1. Відділ освіти очолює начальник, який є посадовою особою місцевого самоврядування,
    і призначається та звільняється на посаду розпорядженням міського голови за конкурсом або в порядку визначеним чинним законодавством України.
    Особа, яка призначається на посаду начальника, повинна мати вищу освіту, стаж керівної роботи на керівних посадах не менше 5 років та володіти державною мовою.
    5.2. Начальник відділу освіти, представляючи інтереси Золотоніської територіальної громади в галузі освіти, у відносинах з юридичними та фізичними особами:
    5.2.1. Здійснює керівництво діяльністю відділу освіти, забезпечує виконання покладених на відділ освіти завдань, визначає посадові обов’язки і ступінь відповідальності спеціалістів та працівників відділу освіти.
    5.2.2. Посадові обов’язки начальника відділу освіти визначаються посадовою інструкцією, яка затверджується заступником міського голови з питань діяльності виконавчих органів у відповідності до розподілу обов’язків.
    5.2.3. Розробляє та затверджує посадові інструкції працівників відділу освіти.
    5.2.4. Планує роботу відділу освіти, аналізує стан її виконання.
    5.2.5. Проводить особистий прийом громадян з питань, що належать до повноважень відділу освіти.
    5.2.6. Погоджує з міським головою кандидатури на посади керівників закладів освіти, призначає та звільняє їх відповідно до чинного законодавства України.
    5.2.7. Звітує про виконання покладених на відділ освіти завдань та затверджених
    планів роботи; відповідає за виконання покладених на відділ освіти завдань з реалізації державної політики у сфері освіти.
    5.2.8. Укладає та підписує договори.

    VІ. РАДА КЕРІВНИКІВ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ
    6.1. При відділі освіти може створюватися робоча рада керівників закладів освіти, а також інші громадські утворення (ради), комісії з числа учасників освітнього процесу, представників громадськості територіальної громади.

    VІІ. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ
    7.1. Начальник відділу освіти несе відповідальність за невиконання прав та обов’язків,
    передбачених цим Положенням та чинним законодавством України.
    7.2.Працівники відділу освіти несуть персональну відповідальність за виконання покладених на них посадових завдань та обов’язків відповідно до своїх посадових інструкцій.

    VIII. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ
    8.1. Припинення діяльності, ліквідація й реорганізація відділу освіти здійснюється Золотоніською міською радою відповідно до вимог чинного законодавства України.
    8.2. Зміни та доповнення до цього Положення вносяться відповідним рішенням Золотоніської міської ради шляхом викладення Положення в новій редакції.

    Секретар ради                                                                                                  Наталія СЬОМАК

     Положення про відділ освіти 2024

     

     

    С Т А Т У Т
    КОМУНАЛЬНОЇ УСТАНОВИ
    «ЗОЛОТОНІСЬКИЙ ЦЕНТР ПРОФЕСІЙНОГО
    РОЗВИТКУ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ»
    ЗОЛОТОНІСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
    ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

    1. Загальні положення

    1.1. Цей Статут розроблено відповідно до Положення про центр професійного розвитку педагогічних працівників, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.07.2020 №672.
    1.2. КУ «Золотоніський центр професійного розвитку педагогічних працівників» Золотоніської міської ради Черкаської області (далі – Центр) є комунальною установою.
    Повне найменування українською мовою: Комунальна установа «Золотоніський центр професійного розвитку педагогічних працівників» Золотоніської міської ради Черкаської області
    Скорочене найменування українською мовою: КУ «ЗЦПРПП».
    1.3. Засновником Центру є Золотоніська міська рада Черкаської області (далі – Засновник), яка на підставі Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» здійснює контроль за виконанням завдань й обов’язків, покладених на Центр.
    1.4. Засновник здійснює фінансування, матеріально-технічне забезпечення, надає необхідні будівлі, інженерні комунікації, обладнання, транспортні засоби та інше.
    1.5. Центр самостійно здійснює діяльність і приймає рішення в межах компетенції, передбаченої чинним законодавством і цим Статутом.
    1.6. Центр несе відповідальність за своїми зобов’язаннями відповідно до вимог законодавства, не несе відповідальності за зобов’язаннями Засновника. Засновник не несе відповідальності за зобов’язаннями Центру, крім випадків, встановлених законодавством.
    1.7. У своїй діяльності Центр керується Конституцією України, Господарським та Цивільним кодексами України, Кодексом законів про працю України, Законами України, Указами Президента України, Постановами, розпорядженнями Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України, нормативними документами Міністерства освіти і науки України, рішеннями сесій Золотоніської міської ради Черкаської області та цим Статутом.
    1.8. Центр є юридичною особою, що утворюється та припиняється (реорганізовується, ліквідується) згідно з рішенням Засновника, наділений усіма правами юридичної особи з часу його державної реєстрації, має самостійний баланс, реєстраційний та інші рахунки в органах Державної казначейської служби України, рахунки в банківських установах, гербову печатку, штампи, ідентифікаційний номер та фірмові бланки зі своїм найменуванням, інші реквізити.
    1.9. Взаємовідносини між Центром з юридичними і фізичними особами визначаються відповідними угодами.
    1.10. Юридична адреса Центру: м.Золотоноша , вул.Шевченка,70
    1.9. Фактична адреса Центру: м.Золотоноша , вул.Шевченка,70

    2. Мета та предмет діяльності

    2.1. Центр утворюється з метою сприяння професійному розвитку педагогічних працівників закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої освіти, інклюзивно-ресурсних та міжшкільних ресурсних центрів (далі – педагогічні працівники).
    2.2. Основними завданнями Центру є:
    1) узагальнює та поширює інформацію з питань професійного розвитку педагогічних працівників; забезпечує проведення конкурсів педмайстерності та виставок інноваційної діяльності;
    2) координує діяльність професійних спільнот педагогічних працівників;
    3) формує та оприлюднює на власному веб-сайті бази даних програм підвищення кваліфікації педагогічних працівників, інші джерела інформації (веб-ресурси), необхідні для професійного розвитку педагогічних працівників;
    4) забезпечує надання психологічної підтримки педагогічним працівникам;
    5) організовує та проводить консультування педагогічних працівників, зокрема з питань:
    планування та визначення траєкторії їх професійного розвитку;
    проведення супервізії; експериментально-дослідницької роботи та проектної діяльності;
    розроблення документів закладу освіти;
    особливостей організації освітнього процесу за різними формами здобуття освіти, у тому числі з використанням технологій дистанційного навчання;
    впровадження компетентнісного, особистісно орієнтованого, діяльнісного, інклюзивного підходів до навчання здобувачів освіти і нових освітніх технологій.
    6) координує діяльність методичного кабінету при закладах освіти, міських методичних спільнот педагогів, удосконалює форми і методи підвищення кваліфікації, в тому числі і дистанційні;
    7) здійснює проведення моніторингів освітньої діяльності з метою удосконалення системи роботи щодо професійного зростання педагогів;
    8) здійснює організацію апробації навчально-методичного забезпечення закладів освіти;
    9)вивчає потребу і надання практичної допомоги молодим спеціалістам та іншим працівникам, у тому числі в період атестації; бере участь у проведенні атестації; надає на звернення відділу освіти оцінку якості освітньої роботи педагогів, що атестуються, тощо;
    10) організовує консультативну роботу з резервом керівних кадрів;
    11) сприяє підготовці та навчанню до проведення ЗНО та забезпечує його організацію;
    12) проводить масові заходи, спрямовані на поширення інформації щодо дослідно-експериментальної, науково-пошукової та інноваційної діяльності закладів освіти та педагогічних працівників;
    13) висвітлює в засобах масової інформації інноваційну діяльність педагогічних колективів та окремих педагогічних працівників;
    14) організовує роботу щодо забезпечення закладів освіти підручниками та навчально-методичними посібниками.
    15)співпрацює з управлінням освіти Черкаської ОДА, КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради». Відділом освіти Золотоніської міської ради та іншими установами освіти щодо професійного розвитку педагогів.

    3. Управління та кадрове забезпечення Центру

    3.1. Управління Центром здійснюють його засновник та директор.
    3.2. Засновник Центру:
    1) затверджує статут, структуру, штатний розпис та стратегію розвитку Центру, порядок проведення конкурсу на зайняття посад директора та педагогічних працівників Центру;
    2) організовує проведення конкурсу на зайняття посади директора Центру, призначення за результатами конкурсу директора Центру, затвердження його посадової інструкції та звільнення його з посади відповідно до трудового законодавства;
    3) визначає територію обслуговування Центру, забезпечує його утримання та розвиток, створює умови, необхідні для належного функціонування;
    4) здійснює управління діяльністю Центру та контроль дотриманням вимог законодавства, у тому числі цього Статуту;
    5) організовує розгляд звернень щодо діяльності Центру в установленому законодавством порядку;
    6) здійснює інші повноваження, визначені законодавством.
    3.3. Засновник або уповноважений ним орган (посадова особа) розробляє статут Центру відповідно до вимог законодавства.
    3.4. Засновником до штатного розпису Центру вводяться посади директора, консультанта, практичного психолога, бухгалтера, працівника обслуговуючого персоналу Центру. Кількість консультантів, визначена штатним розписом, має забезпечувати потреби у методичній підтримці (супроводі), консультуванні педагогічних працівників закладів освіти та установ, розташованих на території обслуговування Центру.
    3.5. На посаду педагогічного працівника Центру може бути призначено особу, яка є громадянином України, вільно володіє державною мовою, має вищу педагогічну освіту ступеня не нижче магістра, стаж педагогічної та/або науково-педагогічної роботи не менше п’яти років, досвід впровадження інновацій, педагогічних новацій і технологій у системі освіти, у тому числі інформаційно-комунікаційних, пройшла конкурсний відбір та визнана переможцем конкурсу відповідно до порядку, затвердженого Засновником Центру.
    3.6. Обов’язки директора та інших працівників Центру визначаються законодавством та їхніми посадовими інструкціями.
    3.7. Безпосереднє керівництво діяльністю Центру здійснює його директор, який призначається на посаду на конкурсній основі та звільняється з посади засновником Центру.
    3.8. Директор Центру:
    1) розробляє стратегію розвитку Центру та подає на затвердження засновнику;
    2) затверджує план діяльності та організовує роботу Центру відповідно до стратегії розвитку Центру, затвердженої засновником, подає пропозиції засновнику щодо штатного розпису та кошторису Центру;
    3) призначає на посади працівників Центру, звільняє їх із займаних посад відповідно до законодавства, затверджує посадові інструкції працівників Центру, заохочує працівників Центру і накладає на них дисциплінарні стягнення;
    4) може залучати юридичних та фізичних осіб до виконання завдань Центру шляхом укладення з ними цивільно-правових договорів (угод, контрактів тощо) відповідно до своєї компетенції;
    5) створює належні умови для ефективної роботи працівників Центру, підвищення їх фахового і кваліфікаційного рівнів;
    6) видає відповідно до компетенції накази, контролює їх виконання;
    7) розпоряджається в установленому Засновником порядку майном Центру та його коштами, укладає цивільно-правові договори;
    8) забезпечує ефективність використання майна Центру;
    9) забезпечує охорону праці, дотримання законності у діяльності Центру;
    10) діє від імені Центру без довіреності;
    11) може вносити засновнику Центру пропозиції щодо вдосконалення діяльності Центру;
    12) подає засновнику Центру чи уповноваженому органу річний звіт про виконання стратегії розвитку Центру;
    13)бере участь у роботі колегій, нарад атестаційних комісій відділу освіти тощо.
    3.9. Трудові відносини у Центрі регулюються чинним законодавством України про працю, нормативно-правовими актами Міністерства освіти і науки України, а також прийнятими відповідно до них правилами внутрішнього трудового розпорядку.
    3.10. Працівники Центру мають право:
    1) на вільний вибір педагогічно-доцільних форм, методів і засобів роботи з педагогічними кадрами;
    2) на підвищення кваліфікації, участь у семінарах, нарадах тощо;
    3) вносити пропозиції щодо поліпшення діяльності Центру;
    4) на соціальне та матеріальне забезпечення відповідно до чинного законодавства;
    5) брати участь у роботі органів місцевого самоврядування та виконавчої влади;
    6) об’єднуватися у професійні спілки та бути членами інших об’єднань громадян, діяльність яких не заборонена законодавством;
    7) інші права, що не суперечать законодавству України;
    8)
    3.10. Працівники Центру зобов’язані:
    1) виконувати Статут, правила внутрішнього розпорядку;
    2) виконувати накази, доручення та розпорядження директора Центру;
    3) дотримуватися етики і норм загальнолюдської моралі.
    3.11. Працівники Центру несуть відповідальність за майно Центру: персональні комп’ютери, закріплені меблі, ксерокси, принтери та інші матеріальні цінності.
    3.12. Працівники Центру у відповідності до Закону України “Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення” проходять періодичні безоплатні медичні огляди щорічно (один раз на рік) в закладах охорони здоров’я.
    3.13. Атестація працівників Центру здійснюється відповідно до Типового положення про атестацію педагогічних працівників України, затвердженого Міністерством освіти і науки України.
    3.14. Працівники, які систематично порушують Статут, правила внутрішнього розпорядку Центру, не виконують посадових обов’язків, умови колективного договору або за результатами атестації не відповідають займаній посаді, звільняються з роботи відповідно до чинного законодавства.
    3.15. За успіхи в роботі працівників Центру встановлюються такі форми матеріального та морального заохочення:
    1) подяка;
    2) нагородження грамотою;
    3) нагородження нагрудними знаками;
    4) грошова винагорода;
    5) премія;
    6) встановлення доплати за інтенсивність та напруженість в роботі.

    4. Правила внутрішнього розпорядку

    4.1. Центр керується цим Статутом і Правилами внутрішнього розпорядку.
    4.2. Правила внутрішнього розпорядку розробляються директором центру і приймаються загальними зборами трудового колективу.

    5. Режим роботи

    5.1. Центр працює за п’ятиденним робочим тижнем. Вихідні дні: субота і неділя.

    6. Фінансування та контроль за діяльністю Центру

    6.1. Фінансування Центру здійснюється його засновником відповідно до законодавства.
    6.2. Матеріально-технічна база Центру складає: будівлі, споруди, приміщення, землю, комунікації, обладнання, транспортні засоби, інші матеріальні цінності, вартість яких відображена у балансі. Майно, закріплене за Центром, належить йому на праві оперативного управління та не може бути вилучене, крім випадків, визначених законодавством.
    6.3. Фінансово-господарська діяльність Центру провадиться відповідно до законодавства. Джерелами фінансування Центру є кошти засновника, благодійні внески юридичних та фізичних осіб, інші джерела, не заборонені законодавством. Центр надає послуги педагогічним працівникам в межах своєї території обслуговування за рахунок коштів засновника. Центри можуть надавати платні освітні та інші послуги у порядку, визначеному законодавством (крім послуг, що надаються Центрами для виконання завдань, визначених цим Статутом та іншими актами законодавства).
    6.4. Ведення діловодства, бухгалтерського обліку та звітності в Центрі здійснюється в порядку, визначеному нормативно-правовими актами України.
    6.5. Координацію, моніторинг та сприяння діяльності Центру здійснює державна установа, що належить до сфери управління МОН.
    6.6. Контроль за дотриманням Центром актів законодавства, у тому числі цього Статуту, здійснює Засновник Центру.

    7. Реорганізація або ліквідація Центру

    7.1. Рішення про реорганізацію або ліквідацію Центру освіти приймається Засновником відповідно до чинного законодавства України.
    7.2. Ліквідація Центру проводиться ліквідаційною комісією, призначеною Засновником. Порядок і строки проведення ліквідації визначаються згідно з чинним законодавством України.
    7.3. Під час реорганізації або ліквідації Центру працівникам, які звільнюються, гарантується додержання їх прав та інтересів відповідно до трудового законодавства України.
    7.4. У разі реорганізації Центру його права і обов’язки переходять до правонаступників.
    7.5. Центр є ліквідованим з дня внесення до Єдиного державного реєстру запису про його припинення.

    8. Діяльність Центру в рамках міжнародного співробітництва

    8.1. Центр має право здійснювати міжнародні зв’язки відповідно до вимог чинного законодавства України.

    9. Прикінцеві положення

    9.1. Цей Статут є основним документом, який визначає порядок діяльності, сукупність загальних прав та обов’язків Центру протягом усього періоду його функціонування.
    9.2. Статут Центру затверджується Засновником, зміни та доповнення до нього вносяться Засновником за пропозицією:
    – міського голови;
    – постійних депутатських комісій міської ради;
    – директора Центру;
    – трудового колективу.
    Зміни і доповнення до Статуту набирають чинності з моменту їх державної реєстрації відповідно до запису до Єдиного державного реєстру юридичних і фізичних осіб – підприємців.
    9.3. Цей Статут складено у трьох примірниках які знаходяться:
    Перший примірник – у Засновника;
    Другий примірник – у Центрі;
    Третій примірник – у державного реєстратора.
    Кожен із примірників Статуту має однакову юридичну силу.
    9.4. У всьому, що не врегульовано цим Статутом, слід керуватися чинним законодавством України.

     Статут Комунальної установи «Золотоніський центр професійного розвитку педагогічних працівників» Золотоніської міської ради Черкаської області

  • Благодатнівські дівчата – у ТОП-10 черлідерок країни

    У львівських Винниках відбувся масштабний фінал з черліденгу в рамках проєкту “Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги”. Команди з різних куточків України були змагалися у двох дивізіонах. Свої сили в елітній категорії “А” разом з іншими 12 учасниками демонструвала Let’s Dance із Благодатнівської школи. Незважаючи на серйозну конкуренцію, наша дівчата пройшли відбірковий етап до фіналу, де технічна майстерність, […]

    Пам’ятаємо і не дозволимо забути: як у золотоніських школах минув День вшанування пам’яті загиблих через збройну агресію дітей

    Це не просто заходи вшанування пам’яті, це – потужний вияв громадянського усвідомлення. Мова йде про золотоніських школярів, котрі вчергове продемонстрували, що розуміють масштаби трагедії і поділяють біль своїх однолітків, мають сильний моральний компас, уміють цінувати мир, життя і справедливість. День вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії РФ. Надзвичайно важливий і болючий для всієї України. […]

    Долаємо виклики сьогодення: масштабний освітянський фест у ДЗ “Сонечко”

    «Долаємо виклики сьогодення» – тематика афілійованої (не) конференції міні- EdCamp Zolotonosha preschool, що пройшла на базі золотоніського дитячого закладу «Сонечко». Привітність, гостинність, вишуканість, доброзичливість, професіоналізм, креативність згуртованого колективу на чолі із завідуючою Вікторією Коваль була душевно закладена у кожній локації, у кожній експозиції, у кожному до дрібниць продуманому елементі. Про це у своєму репортажі розповідає […]

    Читати більше