В якості відповіді на онлайн-звернення від жителя міста, керівник управління архітектури Ігор Веснін надає роз’яснення щодо процесу передачі земельних ділянок без плану зонування:

Раніше ч. 3 ст. 24 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» від 17.02.2011 р. № 3038-VI забороняла передачу (надання) земельних ділянок із земель державної або комунальної власності у власність чи користування фізичним та юрособам для містобудівних потреб у разі відсутності плану зонування або детального плану території.

1 квітня 2018 року набрав чинності Закон України від 01.03.2018 р. № 2314-VIII, яким визначено виключення з цієї заборони.

Це зокрема:

  • розташування на земельній ділянці будівлі (споруди), що перебуває у власності фізичної або юридичної особи;
  • приватизація громадянином земельної ділянки, наданої йому в користування відповідно до закону.

Тож у цих випадках міська рада зможе передавати у власність або користування земельні ділянки, на яких розташоване майно громадян, або земельна ділянка передана у постійне користування відповідним рішенням раніше без наявності плану зонування або детального плану території, що суттєво зменшило час та вартість виготовлення проектної документації для приватизації землі громадянами.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).