Сьогодні, 23 тавня, за ініціативою міського голови та служби у справах дітей у місті  провели цікавий захід – І міський ярмарок ідей.

У чому мета такого зібрання? Нерідко від молоді кожного українського міста можна почути, я хочу поїхати з рідного міста, мене тут не влаштовує дещо, я хочу змінити у місті те чи інше.

Сьогодні золотоніській молоді надали можливість упровадити в місті нові молодіжні ініціативи та реалізувати свої плани. Перша міська ярмарка ідей стартувала ще за два місяці. У кожній школі з дітками працювала наш спеціаліст служби у справах дітей Оксана Черв’якова. За допомогою цікавих методик, творчих майстер-класів, ігрових форм роботи вона допомагала учням створити свій проект удосконалення рідного міста.

Усі ідеї, що презентувала молодь – дитячі, вони не нав’язані дорослими, це самостійне бачення нашої молоді.

Голосування за проект тривало упродовж всього захисту. Участь у ньому брали лише депутати міської ради, які й виділяли кошти на реалізацію одного із запропонованих ідей. Дозахисту презентували 7 проектів. Школа № 1.  «Роледром для Zolo» – облаштування безпечного місця для катання на роликах, скейтах та BMX у парку ім. Т. Шевченка. Створення бортиків та поручнів для безпеки молоді.

Учні СШІТ № 2 ініціюють проект «UMBRELLA SКY» – облаштування креативного простору у місті, який стане новим  улюбленим місцем прогулянок молоді та жителів, створюватиме затишну тінь та даруватиме нові емоції.

Гімназійний проект – «Батарейка-стоп». Діти пропонують провести театралізовану вуличну акцію до Дня міста, що стане початком конкурсу по збору вживаних батарейок серед шкільних команд у місті. Облаштувати у кожній школі креативні місця для збору батарейок, що будуть сприяти формуванню екологічної свідомості молоді. Команда переможці – отримають можливість поїхати на екскурсію.

Учні ЗОШ 5 пропонують провести«ZOLO-КВЕСТ» – організувати протягом літніх канікул серію молодіжних квестів у вихідні з метою організації дозвілля молоді та популяризації знань про історію міста, відродження традицій. Переможці конкурсу командою виконуватимуть завдання, дізнаватимуться нове, команда, що переможе – отримує сертифікат на святкову вечерю у міській кав’ярні.

Учні шостої школи вважають, що «ФОТОГРАФІТІ» – об’єднає молодь міста навколо цікавої і творчої діяльності. Діти пропонують спрямувати творчу енергію у позитивне русло, виявити і реалізувати творчі здібності учнівської молоді, а також створити святковий настрій. Кожен навчальний заклад  отримує  щит, на якому протягом свята До Дня молоді та Конституції створює за допомогою аерозольних балончиків тематичний малюнок, пов’язаний з молоддю: «Молодь відкриває Україну», «Золотоноша – наше місто!», «Молодіжна музика», «Молодь і спорт», «Молодь та інтернет», «Молодь за здоровий спосіб життя», «Танцюй з нами» тощо. По завершенні свята фотозони будуть прикрашати навчальні заклади.

Студенти коледжу пропонують «Скеледром» – облаштування рельєфної стіни для занять активним спортом, проведення сімейного дозвілля у парку ім. Т. Шевченка. Планується встановити спеціальні навіси та наземне покриття для безпеки дітей.

«Людям у радість!» – облаштування нових лавочок навколо дерев у парку ім. Т. Шевенка для комфорту батьків та дітей у зоні дитячого майданчика. Адже влітку у парку гуляє дуже багато батьків з  маленькими дітками, за якими потрібно постійно стежити, а місць для їх розміщення біля ігрової зони не вистачає. Дерева отримають нові лавочки, які будуть розфарбовані у різні кольори.

Перемогу здобула команда Спеціалізованої школи № 2 інфоримаційних технологій. Саме вони отримали сертифікат на суму 5000 грн. для реалізацію свого проекту. Тож скоро у місті з’явиться алея парасольок. Хоча й проети інших освітніх закладів мають право на життя та будуть поступово реалізовані.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).