Минулого тижня, 27-28 липня, добровольці Благодатнівського старостату взяли участь у тренінгу, який проходив у Києві. Навчання відбулось у рамках Проєкту «Вогнеборці. Вдосконалення цивільного захисту в Україні на місцевому рівні» за сприяння програми «U- LEAD з Европою».

Основна мета занять – чіткий алгоритм дій при наданні першої медичної допомоги.

Зазначимо, що впроваджений Проєкт  реалізується Фондом міжнародної солідарності і співфінансується програмою польської співпраці задля розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польша.

Залежно від характеру надзвичайної події часто постраждалі потребують невідкладної долікарської допомоги ще до прибуття медиків. Кожен доброволець повинен мати навички для реагування і на можливу медичну проблему. Зважаючи на це, представники добровільної пожежної команди на чолі з начальником Максимом Масюком протягом заходу набували нових навичок визначення критичних станів людини, навчалися працювати зі спеціальним спорядженням та надавати домедичну допомогу. 12 годин поспіль добровольці опановували теоретичну частину та використовували її на практиці.

Навчали добровольців надавати базову медичну допомогу фахівці сертифікованої компанії FAST.

Неготовність очевидців надати першу допомогу, як зазначила інструкторка, не проблема рівно доки мова не йде про порятунок власного життя або життя когось із близьких. Щоб допомогти кожному бути готовими до екстреної ситуації, FAST розробила чат-бот першої допомоги “ДЖГУТ”. Це бот, який відправляє у Telegram прості інтерактивні інструкції про те, як допомогти людині у різних ситуаціях.

«Найбільше сподобалася, звісно, практична частина навчання, зокрема опанування першої домедичної допомоги, – ділиться своїми враженнями Максим Масюк. – Інструктори пояснювали всі тонкощі роботи настільки ретельно та детально, із прикладами з практики, що здавалось не вистачить часу на відпрацювання завдань».

 

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).