«Коли люди забувають, що таке фронт, то там, де тил, з’являється фронт». Саме під таким гаслом минулої суботи, 29 липня, мальовниче козацьке село Кропивна приймало масштабний благодійний фестиваль «Пісні, народжені війною» на підтримку Збройних сил України. У його рамках протягом дня відбулися благодійні ярмарок та аукціон. Ключові ж події три – відкриття пам’ятних дошок двом загиблим у 2022-му році Захисникам, нагородження чинних військовослужбовців та тематичний концерт. У його рамках свої виступи презентували кропивнянські митці, а головний гість – відомий військовий бард, знаний вінницький волонтер, а нині чинний військовослужбовець 1-ї Окремої Президентської бригади імені Богдана Хмельницького Олександр Клец – виступив зі своєю потужною авторською програмою. Про це пише Золотоноша.City.


Організатори – колектив однодумців під назвою «Волонтерський Центр Кропивна» на чолі з Оксаною Корсунською, а також громадська організація «Холодний Яр Золотоноша». У результаті завдяки активності присутніх глядачів зібрано 47 500 гривень благодійної допомоги.

У першу чергу увага була прикута була до місцевої Алеї Нескорених у центрі села. Раніше тут уже була встановлена стела на честь воїнів добровольчих батальйонів АТО/ООС, а також висаджений сквер у пам’ять кожного загиблого Захисника із Золотоніщини. Відтепер тут ще й увіковічена пам’ять двох кропивнянських хлопців, які полягли у перші місяці нашої боротьби після повномасштабного вторгнення окупантів – Дмитра Макаревича та Андрія Чернятевича.

Не минули почестями і героїчних односельчан, котрі боронять Україну зараз. Почесними нагрудними знаками «Золотий Хрест» Головнокомандувача Збройних сил України Валерія Залужного нагородили Вячеслава Вердіяна, Віталія Погребняка, Сергія Вакулу, Павла Люльченка та Васила Скляра, котрий, на жаль, не зміг бути присутнім. Нагороджували героїв заступник міського голови Олександр Флоренко, староста Кропивнянського округу Олександр Кипич та представник Територіального центру комплектування Олександр Козицький. Окрім відзнак, кожному вручили милий материнський подарунок у вигляді яскравого авторського короваю від голови квартального комітету Маліївки Оксани Голубович.


— Сьогодні ми передали нагороди нашим кращим співвітчизникам, які ціною свого здоров’я щодня ризикують життям за наше майбутнє, за існування України, за те, що маємо можливість розмовляти рідною мовою, можемо ходити на роботу, а наші діти – відвідувати школи й садочки, просто жити. Перемога виборюється дуже важко і ціна її надскладна, але вона однозначно буде за нами. Бо наші воїни і наш народ – незламні й непереможні. Тому сьогодні маємо можливість поспівати пісні і не забуваємо «донатити» на наші Збройні сили, – звернувся з вітальним словом Олександр Флоренко.

У свою чергу Олександр Козицький висловив окрему подяку усім людям цивільних професій, хто піднявся на захист своєї країни, незважаючи на свій «мирний» фах, а також усім сім’ям, котрі проводжали своїх синів та дочок, батьків на війну


— На превеликий жаль, знову в нашій країні повертається таке сумне поняття, як «діти війни». Ще живі діти тієї страшної Другої світової війни, а вже щодня маємо нових сучасних. Але наших героїв пам’ятатимемо завжди. І триматимемо віру у тих, хто сьогодні боронить нас на передовій. Сподіваємось, що повернуться усі живі та з перемогою, – акцентував представник ТЦК.

Свої творчі вітання презентували ансамблі «Кропивнянські козаки» та «Кропивняночка», солісти Віталіна Гончар, Надія Ярмола та Олександр Филь, учні місцевої школи та вихованці дитячого садка. Ведучі заходу – Алла Розумна і Тетяна Філіпова, технічне супроводження – Ігор Соколенко, координатор творчих колективів – директор і художній керівник Кропивнянського будинку культури Григорій Головко.

У процесі дійства смачними стравами – автентичні куліш та юшка – присутніх пригощали колектив кухарів «Волонтерського центру»: Інна Реготун, Зоя Кус, Валентина Гвоздь, Тетяна Устимчик, Наталія Шаповал, Олександр Гулий, Валентин Кузляєв і Олександр Бесараб. Саме в цій локації була встановлена одна із скриньок для благодійних внесків.

Інша, не менш цікава зона – святковий ярмарок. Тут свої цікаві та оригінальні смаколики презентували місцеві креативні кулінари.

Головне ж джерело щирих надходжень – скринька біля літньої сцени, де організатори ще й провели благодійний аукціон «Трофеї війни». Перед виступом відомого гостя глядачам запропонували позмагатися у придбанні доволі цікавих лотів: картридж від 105-міліметрового снаряду для американської гаубиці, два тубуси від 82-мм мін, яскраво оздоблені національною тематикою золотоніською волонтеркою Оленою Шевченко, корпус від французької міни, а також два креативних хендмейд-вироби у вигляді українських воїнів від кропивнянських майстринь.


— Перебуваючи в тилу, ми не бачимо навіть дрібної частини того, що відбувається насправді на передовій. І сьогодні, як ніколи, маємо усі розуміти, що тільки разом ми – сила. І не лише сьогодні. Кожен із нас наразі мав можливість висловити свою громадянську позицію та долучитися до благодійності. Віримо, що підтримуючи українських Захисників, ми робимо свій внесок для наближення миру й Перемоги. А далі більше маємо згуртуватися і продовжувати працювати, – резюмувала подію одна із організаторок Оксана Корсунська.

На цьому автори ідеї, звісно ж, спинятися не збираються. Надалі будуть анонсувати інші заходи, пов’язані із допомогою ЗСУ, а також розповідатимуть про долю цієї чималої суми, зібраної небайдужими жителями Золотоніської громади. Окремо ініціатори висловлюють подяку небайдужим землякам, котрі протягом декількох тижнів долучалися до організації фестивалю матеріально.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).