За словами міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, перехід України з «зеленої» в «жовту» зону карантину відбудеться з понеділка 13 вересня. Це означає, що освітні заклади країни і золотоніської громади власне працюватимуть за новими правилами. Як саме – розповіла заступник Золотоніського міського голови Мар’яна Ніщенко. Про це інформує видання Золотоноша.City.

«Жовтий» рівень передбачає обмеження переважно для масових заходів, а водночас перехід найближчим часом у жорсткіші зони – «помаранчеву» та «червону» – не передбачається. Проте крім масових заходів також місцем скупчення чималої кількості людей на один квадратний метр є й інші місця… Заклади середньої та дошкільної освіти. Особливо питання стає руба, зважаючи що діти не проходять вакцинацію.

Згідно з чинним законодавством, передбачена можливість продовжувати освітній процес, за умови, що 80 та більше відсотків педагогічного складу закладу пройдуть процедуру щеплення. Тож, чи вдалося це золотоніським вчителям та вихователям, чи ні?

– Раніше у «жовтій» зоні працювала початкова ланка, або ж усі йшли на дистанційну освіту. Наразі матимуть право працювати лише ті заклади, де була досягнута та пройдена позначка у 80% щеплених. Попри всю нашу інформаційну роботу з педагогами та забезпечення центру вакцинації 4 різними ін’єкціями у достатній кількості, з 13 вересня з 11 закладів середньої освіти очна форма навчання буде продовжена у 10, себто у всіх міських та сільських школах, окрім Коробівського НВК. Принаймні, така ситуація станом на цей тиждень, – повідомляє Мар’яна Едуардівна.

Золотоніський садок "Ромашка"Золотоніський садок “Ромашка”

Щодо садків, зазначила посадовиця, вимальовується проблема значно більших масштабів: з 12 садочків та НВК громади, які приймають дітей дошкільного віку, працюватимуть лише 5. До переліку закладів, які не набрали належної кількості вакцинованих працівників увійшли: «Веселка», «Калинка», «Ромашка», «Сонечко», «Струмочок», «Ялинка» та, власне, посідаючи позиції одразу в обох списках, Коробівський НВК.

– Декому з педагогів і вихователів вкрай зручно перебувати на онлайн навчанні, отримуючи при цьому заробітну плату у повному обсязі… Оскільки вакцинація у нас добровільна і ніхто нікого не має права до неї змушувати, у разі, якщо все ж доведеться вдаватися до радикальних дій, дистанційна освіта матиме ретельніший контроль, аніж раніше, аби не поступатися очній формі, – запевнила Мар’яна Ніщенко.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).