З 22 квітня 2022 року Золотоніський ЦНАП долучився до спільної роботи щодо надання послуг громадянам України, які через активні бойові дії були змушені покинути своє постійне місце проживання і нині фактично перебувають на території нашого міста чи району. А саме:

– проводить облік осіб, які вперше прибули на територію громади;

– проводить попередній запис на чергу та формує необхідний пакет документів для звернення до управління праці та соціального захисту населення з метою отримання статусу внутрішньо переміщеної особи (ВПО) та соціальних виплат.

Із собою необхідно мати:

– паспорт громадянина України (при відсутності можуть подаватися документи, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, а також місце реєстрації – оригінал/цифровий документ);

– відомості щодо задекларованого/зареєстрованого місця проживання (оригінал/цифровий документ);

– реєстраційний номер облікової картки платника податків (оригінал/цифровий документ);

– свідоцтво про народження дітей віком до 18 років (оригінал/цифровий документ);

Довідки ВПО видаються в управлінні праці та соціального захисту населення  з 8.00 до 16.00.

Нагадуємо, що допомога надається особам, які перемістилися з 24 лютого 2022 року з регіонів України, де тривають воєнні дії, а це: Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Житомирська, Запорізька, Київська, Луганська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська, Херсонська, Чернігівська області та місто Київ.

Переселенці, які зверталися за допомогою на проживання до 30 квітня 2022 року, отримуватимуть її починаючи з березня 2022 року.

Звертаємо увагу, що починаючи з травня 2022 р. допомога надається внутрішньо переміщеним особам, які перемістилися з тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим і м. Севастополя, території територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), а також внутрішньо переміщеним особам, у яких житло зруйноване або непридатне для проживання внаслідок пошкодження і які подали заявку на відшкодування відповідних втрат, зокрема через Єдиний державний вебпортал електронних послуг. Перелік територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), затверджується Мінреінтеграції за погодженням з Міноборони на підставі пропозицій відповідних обласних, Київської міської військових адміністрацій.

Віддтак, з травня Наказом Міністерства з питань реорганізації тимчасово окупованих територій України № 75 від 25.04.2022 до переліку територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні) станом на 03.05.2022 віднесено певні громади наступних областей: Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Луганської, Миколаївської, Харківської та Херсонської областей.

З’ясувати, які саме громади зазначених областей включені до затвердженого переліку, можна за телефоном 2-26-60, (098)7665755 – ЦНАП та  220-92, (098)2365006 – УПСЗН.

Власники житла приватної, державної або комунальної власності, які безоплатно розмістили в цих приміщеннях ВПО, з 22.04.2022 мають змогу   отримати компенсації для покриття понесених ними витрат.

Для отримання вище зазначеної компенсації власники житла, що розмістили внутрішньо переміщених осіб, зобов’язані не пізніше ніж протягом наступного робочого дня з дня розміщення внутрішньо переміщених осіб, повинні подати до ЦНАП заяву, у якій зазначається прізвище, ім’я та по батькові (за наявності) кожної з розміщених осіб. Заяви можуть бути подані в паперовій формі або в електронній формі на електронну адресу cnap_zolotonosha@ukr.net.  Також потрібно подати копії документів, що посвідчують їх особу та довідки про взяття на облік як ВПО. У разі подання заяви в електронній формі до такої заяви додаються електронні копії (фотокопії) вище зазначених документів.

Особи, що розмістили внутрішньо переміщених осіб, також зобов’язані в день припинення розміщення внутрішньо переміщених осіб або зміни їх кількості подати в довільній формі заяву з інформацією про зміну переліку осіб, розміщених у житловому приміщенні.

Для отримання компенсації особа, що розмістила внутрішньо переміщених осіб, не пізніше ніж протягом п’яти днів з дня закінчення звітного місяця подає до ЦНАП особисто або в електронній формі на електронну адресу cnap_zolotonosha@ukr.net, заяву за встановленою формою.

Перелік документів, які необхідно подати:

– копія паспорта громадянина України власника жилого приміщення;

– копія реєстраційного номеру облікової картки платника податків власника жилого приміщення;

– документи, що підтверджують право власності на житло;

– банківські реквізити власника житла для отримання компенсації (IBAN);

У разі подання заяви в електронній формі до такої заяви додаються електронні копії (фотокопії) вище зазначених документів.

Внутрішньо переміщені особи та власник жилого приміщення несуть відповідальність за достовірність поданих копій.

У разі потреби, проводиться перевірка наведених у заяві власником жилого приміщення відомостей з відвідуванням місця розміщення внутрішньо переміщених осіб, зокрема з метою перевірки факту такого розміщення, його безоплатності, кількості розміщених осіб та умов їх проживання, документів, що встановлюють особу (паспорта громадянина України або свідоцтва про народження внутрішньо переміщеної особи, зокрема електронних документів).

У селах громади інформацію та заяви збирає староста.

Телефони для консультацій у ЦНАП:  2-26-60, (098)7665755

Ми працюємо для ВАС!

Перемога за нами!

Слава Україні!

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).