У Золотоноші працюють усі 17 промислових підприємств. Керівництво кожного намагається максимально налагодити виробничий процес в умовах воєнного стану. Звичайно, працювати на повну потужність наразі не дозволяє порушення логістичних маршрутів, ринок збуту, забезпечення сировиною та навченими кадрами. Про це повідомляє видання Золотоноша.City.

За інформацією начальниці відділу розвитку та прогнозування громади Золотоніського міськвиконкому Вікторії Остроглазової, у Золотоноші через викладені причини деякі підприємства скоротили тривалість робочого дня або ж робочого тижня.

Середня зарплата у промисловості складає 8 800 гривень. По Черкаській області ця цифра становить 12 тисяч грн, по Україні – 14 тисяч гривень.

— Протягом 5 місяців зареєструвалися 60 приватних підприємців, які мають бажання займатися власною справою, 66 – скасували реєстрацію, – констатувала посадовиця. – Тож на загальній цифрі 1650 ця ротація не позначилася. Юридичних осіб – 115. До міського бюджету податки сплачуються вчасно.

Держава вирішила підтримати новий бізнес та допомогти у розвитку вже існуючому. За рішенням уряду уповноваженим банком нової держпрограми «єРобота» став Ощадбанк. У цій установі з 1 липня будуть приймати заявки українців на отримання мікрогрантів до 250 тисяч гривень. Окрім заявки треба подати бізнес-план. За рахунок гранту підприємець або юридична особа зможуть придбати обладнання, оплатити сировину чи матеріали, здійснити часткову оплату оренди. У разі створення одного або двох робочих місць на період понад 3 роки та сплати податків за цей період – грант не повертається.

У громаді до початку війни проживало 36 тисяч населення. Наразі додалося 2985 внутрішньо переміщених осіб. Продуктові набори для переселенців централізовано видають у Центрі надання соціальних послуг. На базі цієї установи допомогу отримують також діти з інвалідністю, багатодітні родини та одинокі престарілі.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).