Про заборону залучення батьківських грошей на потреби золотоніських шкіл і садочків – з вуст заступника міського голови Мар’яни НІЩЕНКО:

Щороку на кожну дитину, що навчається у міській школі, з місцевого бюджету виділяється 500 грн, а якщо маля відвідує дитячий садочок – то 400 грн. Ці кошти спрямовуються на поліпшення матеріально-технічної бази закладів та проведення там капітальних ремонтів. У зв’язку з цим діє розпорядження міського голови про заборону залучати на такі потреби батьківські кошти. Але, на жаль, існують непоодинокі факти, коли дорослим все-таки доводиться вносити певні суми за своїх дітей. І, варто зазначити, не всі з них роблять це з доброї волі. Трапляються випадки, коли мама чи тато скаржаться на те, що як у садочках, так і у школах їх змушують здавати гроші. Тому ми, як представники міської влади, закликаємо батьків робити це лише у тому випадку, коли родина має таку фінансову можливість і хоче допомогти навчальній чи дошкільній установі лише за власним бажанням. Це називається волонтерство, благодійність. Якщо ж у класі чи у групі є батьки, які відмовляються або перебувають у таких життєвих обставинах, що просто не в змозі внести певну суму, то це їхнє право не робити цього. Інші представники батьківського колективу чи батьківський комітет не мають ніяких законних підстав змушувати їх до такого кроку, тим самим створюючи нездорову атмосферу у колективі. Кожна золотоніська родина має різні фінансові статки, у наш непростий час багато з них потерпають від безгрошів’я. І буде дуже прикро, коли діти таких батьків стануть ізгоями або білими воронами серед своїх однолітків. Не потрібно також пропонувати батькам перевести свою дитину в інший заклад. Такі дії протизаконні. Якщо ж дорослі виявляють свою добру волю, щоб подарувати школі чи садочку якийсь презент, це розцінюється як їхнє власне бажання.

   Ми закликаємо батьків і керівників дошкільних та навчальних закладів впливати на подібну ситуацію, щоб жодним чином не порушити зону комфорту для маленьких вихованців дитячих установ міста.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).