(відповідно до постанови Кабміну України від 17.10.2018 №841

«Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України»)

Стосовно терміну, на який призначається субсидія.

Субсидія на оплату житлово-комунальних послуг тепер призначатиметься з місяця звернення за її призначенням до кінця опалювального сезону (30 квітня) і розраховуватиметься окремо на неопалювальний та опалювальний сезони (така норма діяла до 01.05.2018). Усім домогосподарствам, яким субсидія була призначена на неопалювальний сезон 2018 року, у тому числі, без визначення її розміру, продовжується термін дії субсидії до кінця опалювального сезону і проводиться розрахунок розміру субсидії на опалювальний сезон без повторного звернення.

При цьому, враховуючи, що це не призначення субсидії на новий термін, а розрахунок розміру субсидії на опалювальний сезон, не визначається право на її отримання, зокрема з урахуванням наявності простроченої заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг.

Розрахунок розміру субсидії на опалювальний сезон таким домогосподарствам проводиться на підставі доходів за І-ІІ квартали поточного року та інформації надавачів послуг про вартість послуг за встановленими соціальними нормативами споживання послуг в опалювальний сезон. Склад домогосподарства та перелік послуг залишається таким, як і при призначенні субсидії в неопалювальний сезон, за винятком випадків, коли громадянин поінформував про відповідні зміни.

Стосовно призначення субсидії на понаднормову площу житла.

Доповнено перелік осіб, яким житлову субсидію може бути призначено за рішенням комісії на понаднормову площу житла, громадянами, які:

 – отримують пенсію у зв’язку з втратою годувальника або по інвалідності,

 – досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, і отримують пенсію за вислугою років;

 – отримують державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).