При Виконавчому комітеті Золотоніської міської ради на постійній основі працює комісія з питань захисту прав дитини. Так, 8 липня 2020 року відбулося чергове засідання комісії, участь у якому взяли представники служби у справах дітей, управління соціального захисту населення, управління освіти, молоді та спорту, центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, директор Золотоніського міського центр первинної медико-санітарної допомоги,представник нацполіції міста. Засідання Комісії відбулося під головуванням заступниці міського голови Мар’яни Ніщенко.

На порядок денний було винесено п’ять питань:

  1. Про доцільність позбавлення батьківських прав громадянки міста відносно чотирьох малолітніх дітей, відібраних від неї без позбавлення батьківських прав. На період прийняття рішення діти були передані до дитячого будинку сімейного типу. Як зазначила начальник служби у справах дітей, молоді та спорту Ніна Засенко, під час передачі дітей до дитбудинку, їх речі були в занедбаному стані. Період перебування в даному закладі позитивно позначився на психологічному стані дітей. Рішення прийнято на їх користь, було ухвалено позбавити матір батьківських прав, за негідне виконання батьківських обов’язків.
  2. Про доцільність виведення зі складу прийомної сім’ї повнолітнього та припинення функціонування родини. Як зазначила заступниця міського голови Мар’яна Ніщенко, відповідно до чинного законодавства, дитина, яка знаходиться у прийомній сім’ї по досягненню повноліття та завершенню навчання виводиться зі складу прийомної сім’ї з подальшим припиненням державного фінансування.
  3. Про можливість надання висновку про підтвердження місця проживання малолітньої дитини із матір’ю для виїзду за межі України без згоди батька. Прийнято рішення про виїзд комісії до безпосереднього місця проживання та його обстеження з подальшим прийняттям рішення.
  4. Про можливість надання згоди на укладення договору дарування квартири від матері дитині. Для полегшення матеріального становища неповнолітнього.
  5. Про перегляд індивідуальних планів соціального захисту дітей в СЖО.

Опісля завершення порядку денного,заступниця міського голови Мар’яна Едуардівна, поцікавилася про хід справ щодо бійок за участю неповнолітніх, які останнім часом обговорювали інтернет-користувачі. Як доповіла заступник начальника сектору привенції Золотоніського відділу поліції Анна Шульга, по даним фактам порушені кримінальні справи та триває досудове розслідування. Поліція постійно проводить рейди щодо недопущення правопорушень та злочинів неповнолітніми, Мар’яна Ніщенко наголосила на необхідності відновлення спільних вечірніх рейдів служби у справах дітей, представників відділу освіти та поліції уже цими вихідними.

За результатами засідання комісією прийняті компетентні та виважені рішення, спрямовані на захист прав та інтересів дітей.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).