У Києві відбувся тренінг із проведення ультразвукових досліджень для сімейних лікарів. Україно-швейцарський Проєкт «Розвиток медичної освіти» та тренери команди FOCUS POCUS Ultrasound Team провели дводенний інтенсив по ситуативній ультразвуковій діагностиці.

За словами директора Золотоніського центру первинної медико-санітарної допомоги Олександра Прокопчука, для  подібної діагностики не потрібен громіздкий апарат, а достатньо невеликого датчика, що виводить зображення на смартфон.

– Не потрібні місяці навчання, а достатньо кількох вебінарів та 2 дні  практичного тренінгу, щоб покрити до 90% потреб сімейного лікаря в УЗД і почати з ним працювати. Якщо зрозуміти сенс такого феномену, як ультразвук, то сірі зображення починають набувати певного сенсу. Тепер настав час втілювати в життя уже мрію керівника і впровадити УЗД-діагностику в кабінетах сімейних лікарів нашого Центру. У нас є бажання цим займатись, а тому все у нас вдасться, – зазначає лікар.

Оскільки ключова мета Проєкту «Розвиток медичної освіти – це покращення якості охорони здоров’я в Україні шляхом удосконалення системи медичної освіти для представників первинної ланки медичної допомоги», то Проєкт підтримує загальні зміни в системі охорони здоров’я з відповідним розвитком людських ресурсів.

– Ми команда лікарів різних спеціальностей, що прагне донести навички УЗД для якомога ширшого кола медиків. Ми проводимо тренінги із Point-of-Care Ultrasound (POCUS) для того, щоб українські лікарі могли краще лікувати своїх пацієнтів, – йдеться у повідомленні FOCUS POCUS Ultrasound Team.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).