17 липня у Золотоноші провели профілактичну операцію «Спецсигнал», щоб нагадати водіям, у першу чергу, що спеціальний транспорт, який використовує проблискові та звукові сигнали, має переваги на дорозі. «Швидка» та пожежники, машини оперативних служб мають право першочергового проїзду  це прописна істина. Однак, як з’ясувалося, не на практиці. Про це повідомляє інтернет-видання Золотоноша.City
Не поступився дорогою – плати штраф. Аби нагадати про такі наслідки недисциплінованим водіям, на центральну вулицю міста виїхали рятувальники та патрульні. У складі патрульної поліції – інспектор та поліцейський сектору реагування патрульної поліції Золотоніського відділу поліції Олександр Литвиненко і Олег Наумейко, а від пожежників – начальник ДПРЧ 8 Ігор Бойко та водій Сергій Безкровний. Узгодили маршрут, і операція стартувала відразу ж від пожежної частини центральною вулицею Шевченка аж до Нової Дмитрівки.


Проїжджаючи містом, учасники операції помітили дисциплінованість водіїв, які, почувши звуковий сигнал та маячки, відразу ж звільняли дорогу, зупинялися, щоб дати проїхати пожежному авто. Вирішили ще раз перевірити уважність водіїв, рухаючись вже у зворотному напрямку. І тут на шляху трапився водій «Мерседеса», який знехтував правилами. Жінка, саме вона була за кермом, не звернула уваги навіть на авто, яке вона обігнала і яке зупинилося, щоб пропустити пожежну машину.
Як пояснила кермувальниця, її збило з пантелику те, що ще раніше вона помітила пожежний автомобіль, і їй стало незрозумілим, чому він стоїть, а пожежі ніде не видно. До того ж, запримітила оператора і подумала, що, можливо, йдуть зйомки. Тож, не переймаючись, їхала собі далі. І це незважаючи на пожежне авто, що рухалося за нею, і його проблисковий сигнал та сирену поліції, які тричі через гучномовець намагалися її зупинити.
Коли поліцейські почали складати протокол на порушницю, через декілька хвилин їй на підмогу приїхав чоловік і відразу ж став виправдовувати дії дружини, долучилася й інша рідня. Тиск на поліцейських зашкалював. Родина не хотіла визнавати провину, не переконали і пояснення ситуації ані від пожежників, ані від патрульних.
За фактом порушення поліція вилучила посвідчення водія, склала протокол, який буде направлений до суду.


Рятувальники кажуть, що саме через таке нехтування водіями правил поведінки на дорогах іноді важко дотримуватися нормативів щодо часу прибуття на виклик. А за кожним таким випадком  людське життя і здоров’я. За ненадання переваги в русі автомобілям аварійно-рятувальних служб передбачена відповідальність у вигляді штрафу, а в окремих випадках  і позбавлення водійського посвідчення.

Фото: інтернет-видання Золотоноша.City

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).