Анонсована медиками напередодні вихідного, 8 липня, «Ярмарка здоров’я» відшуміла у меморіальному парку. Захід спрямований на популяризацію здорового способу життя, піклування про своє здоров’я та своєчасного реагування на зміни організму. Започаткував медичний фестиваль на Золотоніщині місцевий новатор, очільник первинки Олександр Прокопчук. Про це повідомляє Золотоноша.City.

На ярмарці всім бажаючим вимірювали тиск, цукор і холестерин, перевіряли зір і шкіру. Все для того, щоб виявити захворювання на ранніх стадіях.

Не зважаючи на хмарну погоду все минуло за планом. У меморіальному парку встановили 10 наметів. У трьох вимірювали серцево-судинні ризики: медики вираховували ймовірність розвитку захворювання, їх ускладнення чи смерті. Для цього анкетували пацієнтів за такими пунктами: зріст, вага, індекс маси тіла, обхват живота, тиск, за потреби аналіз на глюкозу чи холестерин крові. На основі цих даних визначали серцево-судинний ризик для кожного золотонісця індивідуально.

Ще був офтальмологічний намет (перевіряли зір, внутрішньо-очний тиск і кольоросприйняття), дерматоскопічний (оглядали родимки) та спірометричний (у людей з хронічним захворюванням легень або курців перевіряли функцію зовнішнього дихання). Далі намет з психологом і «вакцинальний»: у ньому зробили щеплення від дифтерії та правця двадцятьом золотонісцям.

До медичної ярмарки долучилися дві локації Центру надання соціальних послуг – тут був психолог і здорове харчування. Спеціалісти пригощали охочих смачними варениками та кашею.

Відділ культури підготував неймовірну концертну програму, до якої долучилися танцівниці хореографа Аліни Подолинної. На святі демонструвала асани йоги зі своїми вихованцями Людмила Руденко, а табір «Максимум» та аніматори розважали дітей та дорослих інтерактивними іграми.

Дійство неофіційно розпочалося близько 10-ї години, а завершилося о 14:00.

— Я вдячний за допомогу Клубу журналістики, спеціалістам УЖКГ та ПП «Базис плюс» за чисту й розчищену територію, – додає очільник первинки. – Для першого разу я задоволений результатом. Це навіть перевершило очікування. У нас все вдалося і це головне. Мета – розказати про себе, про здорове життя, про ті аналізи, які дійсно важливі, які потрібно здавати і найголовніше ми отримали цифри. Вони реально показують ту ситуацію, яка зараз відбувається у нас в країні. Чому в нас така низька тривалість життя, чому висока смертність. У загальному є певні моменти, на які потрібно впливати.

Окрім просвітницької, зібрання несло ще й благодійну місію: на ярмарці збирали кошти для військових. Десять тисяч двісті сорок п’ять гривень шістдесят копійок і один євроцент накидали відвідувачі на благодійному заході. З самого початку лікарі визначилися «кому» – колегам на війні. Тепер чекають точного запиту, щоб знайти, купити і відправити.

За відгуками, золотонісцям сподобалося незвичне, корисне й зручне дійство: коли стільки спеціалістів зібрані в одному місці. Чи буде ще подібний захід? – Олександр Сергійович думає. Часто – ні. Можливо два рази на рік. Адже всі аналізи, огляди й щеплення роблять у кожній сімейній амбулаторії.

 

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).