Станом на 17 березня і починаючи з 5 березня, коли Золотоніський район отримав першу дозу вакцини CoviShield, від коронавірусу вже щепилися 420 людей. Пише Золотоноша.сіті

За словами головної медичної сестри Золотоніського районного центру первинної медико-санітарної допомоги Надії Купріянець, яка, до того ж, є і відповідальною за проведення вакцинації, на базі Центру сформована мобільна бригада у складі лікарів та медсестер.

Надія КупріянецьНадія Купріянець

– Згідно з наказом обласного управління охорони здоров’я та медицини катастроф затверджено мобільну бригаду з вакцинування, яка обслуговуватиме весь Золотоніський район. У її складі лікарі – Людмила Сокирка, Ольга Євченко; медичні сестри – Юлія Хлипа, Людмила Циганник, Ірина Булгакова та водій Сергій Зоря. Усі вони пройшли тренінги і отримали сертифікати на доступ до роботи з вакциною. На всю Черкаську область створено 5-6 таких бригад. На виїзді працюють один лікар, 2 медичні сестри, одна з яких задіяна безпосередньо на проведенні ін’єкцій, інша – реєстратор, яка вносить дані пацієнта у загальну базу, − пояснила Надія Олексіївна.

Наразі ще один лікар і медсестра проходять дводенний тренінг у Черкасах і тоді, вочевидь, сформують ще одну мобільну бригаду. За неповних два тижні на Чорнобаївщині вакцинувалися 49 працівників екстреної медичної допомоги та 40 медпрацівників Чорнобаївської лікарні. Щеплення від коронавірусу отримали і 40 медпрацівників Драбівської первинки, вторинки та швидкої допомоги.

Вакцинація

У Золотоноші виявили бажання вакцинуватися 24 осіб з підрозділу екстреної допомоги та 175 медиків Золотоніської багатопрофільної лікарні. Першу дозу вакцини отримали і 18 працівників Золотоніського міського Центру первинної медико-санітарної допомоги та 20 − районного.

Виїжджала мобільна бригада й у Черкаський психоневрологічний диспансер та Черкаський діагностичний центр, щоб CoviShield отримали 40 осіб.

Чи є можливість простим людям вакцинуватися і як це можна зробити?

Фото: https://diia.gov.ua

Міністерство цифрової трансформації спільно з Міністерством охорони здоров’я запустили послугу «Запис до листа очікування вакцинації від COVID-19» на порталі «Дія», а також через Національний контакт-центр з питань протидії COVID-19. Від 1 березня кожен охочий може записатися до листа очікування. На сайті «Дія» розписали алгоритм дій, як зареєструватися на вакцинацію.

Хоча, як розповіла Надія Купріянець, у Золотоноші пацієнтів через онлайн запис ще не вакцинували. Натомість заведений журнал, куди вписують усіх охочих:

У кожній сімейній амбулаторії медичні працівники записують у чергу бажаючих. 17 березня із списку вибрали 8 осіб, яким за 60 років, і будемо вакцинувати.

– Буває, що дошукуємо пацієнтів, аби закрити залишки доз вакцини. Маємо також перелік людей, здебільшого це медпрацівники, яких у будь-який момент можемо викликати для щеплення. Скоро працюватимемо з поліцією та військовими.

Головна медична сестра Надія Купріянець наразі не може сказати потребу для населення у забезпеченні доз . Допоки отримали 600. Перший раз це було 100, другий транш – 200 і третій – 300 доз. Пані Надія зазначає, що вже використали 420. Термін придатності вакцини − до 23 червня 2021 року.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).