З 1 березня у Золотоноші запрацював онлайн-сервіс helsi.me, де кожен може зареєструватися на прийом до сімейного лікаря без черг та особистих відвідин лікарні. Редакція Золотоноша.City на власному досвіді розбиралася у його перевагах і недоліках.

Виконуючий обов’язки директора Золотононіського міського центру первинної медико-санітарної допомоги Олександр Прокопчук розповів про цю функцію детальніше.

Сама система була вже відносно давно, однак повноцінно запрацювала лише з 1 березня. Ми доробили сайт, додали усі фото, телефони і функціонал

— Поки що намагаємося дещо обмежити певні функції, щоб людина, яка прийшла до лікувальної установи за довідкою, і пацієнт, якому потрібна конкретна медична допомога, не надто перетиналися. Таким чином ми зможемо хоч трішки керувати цією чергою на стартовому етапі. Але хотів би наголосити, що це тимчасовий захід, позаяк ми очікуємо третю хвилю COVID-19 і, як тільки ми її пройдемо — а ми її обов’язково пройдемо – все повернеться на свої місця, — запевнив Олександр Сергійович. — Головне, що люди почали користуватися електронною чергою і досить активно. На мою думку, це досить зручно і легко. Я вже давно наполягав і був одним з тих, хто хотів якнайскоріше ввести цей процес у дію.

Олександр розповів, як має діяти спеціаліст у ситуації, коли одночасно приходить людина із завчасним записом і без нього, займаючи так звану «живу» чергу.

— Перше і найголовніше — приймаємо людей у невідкладному стані. Якщо пацієнту потрібна негайна допомога, якщо склалася ситуація, у якій не можна зволікати — то чекатимуть всі, позаяк таку особу ми зобов’язані і як професіонали, і як люди прийняти без черги. У всіх інших випадках — очевидно, пріоритет отримає людина, яка записалася через онлайн-сервіс на конкретний час. А вже за нею лікар прийме того, хто прийшов без запису. За законом ми взагалі маємо право не приймати без попереднього запису. Але знову ж таки, це будуть скарги та невдоволення, тому намагаємося цього уникати.

Як записатися до лікаря онлайн у Золотоноші

Кореспондент Золотоноша.City та золотонісець Сергій Сергієць разом перевірили дієвість онлайн-послуги «Лікар без черги». І готові поділитися з читачами детальною інструкцією, а також висновками: зручно чи ні, які переваги та які недоліки нової системи.

Крок 1. Щоб використати електронний сервіс, необхідно знайти сайт helsi.me і пройти реєстрацію. Для миттєвого переходу на потрібну сторінку, ми можете скористатися цим посиланням.

На вас чекатиме вибір необхідної амбулаторії (яких всього у місті три), із вказаними адресами, на випадок, якщо ви їх не пам’ятаєте. Як раптом ви потрапили на загальний сайт — обов’язково оберіть своє місто у верхньому лівому кутку.

Після вибору потрібної вам амбулаторії ви потрапляєте до переліку сімейних лікарів. Обираєте свого, з яким маєте декларацію, або ж будь-якого із запропонованих амбулаторією, у разі якщо попередньо договір із лікарем не укладали. За потреби сайт надає змогу пошуку лікаря за прізвищем.

Після того, як обрали лікаря, натисніть «Записатися на прийом». Ви потрапите на сторінку з можливістю запису на зручний для вас час, якщо він, певна річ, не був заброньований іншим пацієнтом. Перед цим можна ознайомитися із вкладкою «Правила прийому», якщо ви не до кінця розумієте, як працює система.

Синім забарвленням вказано вільний час, який ви і можете обрати для запису, а сірим – час, який вже зайнятий, або ж вже просто минув (якщо ви робите запис на той же день, коли і реєструєтеся в сервісі).

Реєстрація в системі helsi.me

Крок 2. Вхід в систему.

Обравши час, ви побачите форму, куди слід вписати свій номер телефону. На нього протягом кількох секунд надійде виклик, в якому слід прослухати авто-повідомлення та виконати вказівки. Вітаємо — ви авторизувалися і можете розпочати реєстрацію.

Важливо: виконуєте її лише один раз, створюючи обліковий запис (акаунт). Надалі ж достатньо буде ввести логін та пароль, однак про все по черзі.

Заповніть поля: прізвище, ім’я, по батькові, стать, дату народження, контактний номер і придумайте пароль, а також надайде інформацію для його поновлення у разі втрати, себто – електронну пошту і кодове запитання (з відповіддю на нього).

Щойно це сталося — натискайте «зареєструвати себе і перейти до реєстрації дитини». Опісля, якщо реєстрація дітей вас не цікавить, ви просто пропускаєте наступну сторінку. У разі необхідності, додати до облікового запису свою дитину ви зможете пізніше, коли виникне потреба чи нагода.

Обліковий запис створено, а ваші відвідини лікаря — призначено на обраний вами час та день.

Крок 3. Відвідайте спеціаліста або ж скасуйте запис.

Все. Ви зареєструвалися, а також записалися до лікаря, що зайняло від 5 до 10 хвилин. Подальші записи будуть здійснюватися значно швидше і забиратимуть від 1 до 5 хвилин — все залежить від вашої вправності за комп’ютером чи з телефоном у руках, а також швидкості інтернет-з’єднання. У разі потреби (невідкладних справ абощо) ви можете скасувати свій запис.

В особистому кабінеті пацієнту доступний перегляд його е-напрвлень до вузьких спеціалістів, виписані рецепти, а також надається змога оцінити свій візит та поділитися таким чином думкою про якість обслуговування.

Переваги та недоліки онлайн-запису до лікаря

До переваг системи можна віднести наступні пункти:

  1. Оптимізація часу. Більше не потрібно кудись ходити чи стояти у чергах, аби просто записатися на прийом. Не кажучи вже про те, щоб його здійснити.
  2. Простота. Процедура реєстрації настільки проста, що пересічний користувач інтернету у 2021 році просто не зможе не пройти її.
  3. Довготривала перспектива. Зареєструвавшись раз, надалі вам потрібно буде лише заходити на сайт, авторизуватися, обирати лікаря та час відвідин. Якщо ж ви не виходили з облікового запису, то все ще простіше.
  4. Багатофункціональність. Окрім власного запису, ви можете також записувати своїх дітей, головне – отримати важливу інформацію, яка вас цікавить, не виходячи з дому, позаяк контактні телефони і вказівки розміщені просто на сайті.

Недоліків саме цієї системи під час тесту виявити не вдалося, позаяк навіть щодо зауваження «відсутня інформація про реєстрацію, все доводиться робити наче пальцем в небо» можна переглянути наступний скриншот і зрозуміти: просто поцікавившись, як виконати процедуру, ви одразу потрапляєте на її проходження, без складних пошуків інтернеті.

Важливо. Можливість реєстрації до профільного, себто вузького спеціаліста Золотоніської районної багатопрофільної лікарні ми також протестували і з’ясувалося, що поки що він не працює.

Отож, helsi.me. Вдома? Комп’ютер допоможе вам оформити запис. У дорозі? Телефон також впорається із цим. Зручно, швидко, а головне просто. Онлайн сервіс «Лікар без черги» працює і, на думку пацієнта, з яким ми проходили весь цей процес, він вельми зручний.

— Все просто і зрозуміло. Я певен, впорається кожен, — запевняє пан Сергій.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).