У міській бібліотеці вшанували пам’ять українського філософа, просвітителя, поета, мандрівника Григорія Сковороди. У тісному колі бібліотечної спільноти та за участі співробітників краєзнавчого музею імені Михайла Пономаренка відбулися “сковородинські” бесіди “Правила життя українського Сократа”.

Розмову вели про цікавий життєвий шлях Григорія Савича. Про перебування в наших краях та Переяславі розповіла присутнім директор краєзнавчого музею Віта Ямборська. Про життя ж за кордоном, навчання, яке відобразилося на світогляді мислителя, переповіла співробітниця музею Любов Патлаха.

Учасники бесід дізналися про містичні події та легенди, пов’язані зі Сковородою та розбиралися в основах та постулатах його філософської думки. Лунали його твори, покладені на музику у прекрасному виконанні артистів міського будинку культури Вікторії Долгушиної та Євгена Гонзи.

Письменниця Наталія Бонь читала уривки з поеми Григорія Білоуса “Вогонь у камені”, присвяченої Григорію Сковороді, а студентка Київського національного університету імені Шевченка Тетяна Таран цікаво розповіла про останні роки життя філософа.

Особа Григорія Савича – напрочуд мудра, прогресивна та сучасна! Неординарна особистість, що лишила нам мудре надбання у спадок – свої вірші, трактати, байки, притчі. Його філософські теорії вивчаються у всьому світі! То ж шануймо Сковороду, вивчаймо його твори, читаймо його!

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).