Влітку волонтери проводили молодіжний фестиваль «Zolo Street Fest». Він став можливим за підтримки програми «Київський Діалог» та Золотоніської міської ради. Фестиваль був організований силами молоді для молоді на підтримку ідеї створення у місті скейт-парку та розвитку спортивного потенціалу Золо-сіті! Вже минуло 2 місяці як у парку Шевченка встановлені спеціалізовані кіккер та грандбокс, на яких діти можуть тренуватися та розвивати свої навички катання.

Ми поспілкувалися з молоддю, яка активно займається новими естремальними видами спорту, дізналися, чому вони обрали собі саме ці заняття та які думки у них викликають новини про початок будівництва у місті майданчика для скейт-парку.

    БІЕМІКСІНГ (від англ. BMX, Modified Bike X-treme) – один з найбільш екстремальних і видовищних видів велоспорту, який поєднує в собі специфіку мотокросу та найскладніші трюки спортивної акробатики. За останні кілька років цей напрямок одержав світову популярність, причому основна аудиторія шанувальників BMX доводиться на молодих людей.

— ЛЄВ, 18 років, один із найпалкіших любителів біеміксингу, вже кілька років катається,  закінчив ветеринарний коледж в нашому місті. «Подобається займатись, бо можна прогресувати і вивчати нові трюки».

— МІША, 15 років, навчається в СШІТ № 2, і вже 2 роки займається на BMX). «Я почав займатися, коли побачив відео в ЮТУБІ. Вважаю, що це сучасний «козацький вид спорту». \

—- РОМА 17 років, навчається в ветеринарному коледжі. «Я пів року займався на велосипедах своїх друзів, потім придбав свій, і займаюся вже цілий рік. Був на межі серйозної травми руки, але це не зупинило мене в своєму улюбленому занятті».

— БОГДАН 13 років, навчається в ЗОШ № 3. «Більшість друзів займались на велосипедах і через це також почав цим захоплюватись. Також займаюся баскетболом. Вважаю, що скейт парк потрібний для розвитку в цьому напрямку, а також  щоб збільшувати рівень складності в трюках.

— АРТУР 15 років, живе та навчається в Новій Дмитрівці. « Я купив BMX 10 місяців тому, але не дивлячись на це, вже вмію багато чого! Батьки переймались, що це небезпечно, але я довів та переконав їх, що це захоплення важливе для мене».

— ІЛЛЯ 13 років, навчається у ЗОШ № 3. «Мене надихнули хлопці, які вже цим займалися. Це здалося мені крутим, і я також почав. Вважаю, що біеміксінг – це прогресивний, красивий, і сучасний вид спорту».

—КОЛЯ 13 років, навчається в ЗОШ № 3. «Займаюся вже 2 роки і маю гарний прогрес.  Коли був в місті Черкаси, побачив молодь яка каталась на BMX(ах) і запропонував своїм батькам, спробувати себе в цьому. І зараз дуже вдячний їм за підтримку».

СКЕЙТБОРДДИНГ (англ. skateboarding) — екстремальний вид спорту, що полягає в катанні, а також у виконанні різних трюків на скейтборді.

— АМІР 15 років, навчається в гімназії ім. С. Скляренка. Катається на скейті 7 місяців. «Я вважаю, що скейт вимагає більше зусиль і виглядає круто! Трюки вимагають більше тренувань і наполегливості. Я переглядав багато відео, і сам склав комплект до свого першого скейту».

— Слава 14 років, навчається в ЗОШ № 3. Раніше займався футболом та баскетболом. «Обрав скейт, бо надихнули друзі, і відразу вийшло з першої спроби. Скейт-парк мені потрібний, щоб переконатися, що я можу розвиватися далі в цьому виді спорту».

— ДЕНИС 14 років, навчається в ЗОШ № 3. Займається на скейті 3 місяці. « Я надихнувся цим видом спорту і батьки підтримали. Потрібний скейт-парк, щоб не псувати своє місто і не заважати іншим громадянам міста».

— НАЗАР 16 років, навчається в Золотоніському ліцеї. «Мене друг надихнув на заняття цим видом спорту. Катаюся вже 4 місяці і отримую велике задоволення від проведеного часу на скейті. Скейт-парк потрібен нам для проведення активного дозвілля, нашого прогресу в спорті, для організації фестивалів, змагань та показових виступів і просто як круте місце, де можна відпочити разом з друзями та навчитися чомусь новому».

—- ДІМА 15 років, навчається також в ліцеї. Катається 2 місяці, навчається новим трюкам. «Кожного дня виділяю час для прогресу. Спробував себе в багатьох видах спорту: греко-римьска боротьба, футбол, прикладна самооборона і це ще не повний список. Обрав скейт, бо це складно, красиво і потрібна гарна фізична та моральна підготовка. Дякую друзям, що вони надихнули на заняття цим видом спорту».

Наступні, з ким ми познайомимося сьогодні – самокатери! Самокатний спорт – це ефективний напрямок, що позитивно впливає на зміцнення здоров’я людини, таке катання цікаве і дітям і дорослим.


— НАЗАР 12 років, навчається в СШ № 1. «Вже катаюся 1 рік, починав на BMX(і), але вирішив, що це легко для мене і перейшов на самокат. Вважаю, що саме на самокаті можна показати дуже багато крутих трюків».

— ГРИГОРІЙ 13 років, навчається в гімназії ім..С. Скляренка. «Катаюся 3 місяці. Почав, бо сподобалось, як це роблять інші хлопці. Скейт-парк потрібний, щоб удосконалювати свій скіл в напрямку по катанню на самокаті. А  також, щоб не руйнувати своє місто».

— ЄГОР 12 років, навчається в гімназії ім. С. Скляренка. Займається на самокаті 4 місяці, «Відчуття цікавості спонукало почати займатися цим видом спорту. Вважаю, що скейт-парк потрібний для того, щоб займатися своєю улюбленою справою спокійно і без тривоги».

— ЮРА 11 років, навчається в СШ № 1. «Почав займатися, бо надихнув друг. Катаюся 7 місяців, та навчаюся новим трюкам. Люблю проводити час з друзями, і розвиватися в сфері катання на самокаті».— ІВАН 13 років, навчається в гімназії ім. С. Скляренка. «Вже цілий рік катаюся на самокаті. Хочу скейт-парк, щоб навчитися робити бек-фліпи та багато інших трюків, які можна було б виконувати на різних змаганнях».

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).