У зв’язку з загальнонаціональним карантином Міністерство освіти і науки розробило два сценарії завершення навчального року, проведення зовнішнього незалежного оцінювання та вступної кампанії. Про всі нюанси закінчення освітнього процесу в умовах карантину в ексклюзивному коментарі zolotonosha.ck.ua розповіла заступник міського голови Мар’яна Ніщенко.

Згідно із інформацією МОН, якщо карантин завершиться до першого тижня червня, то усі учні, окрім 11-го класу, завершать навчальний рік до 1 липня. Випускники ж 11-х класів також навчатимуться до кінця червня, а ЗНО стартуватиме орієнтовно в останній тиждень червня і закінчиться орієнтовно в середині липня. Вступна кампанія, у свою чергу, розпочнеться на початку серпня.

Другий можливий варіант, про який говорить Міністерство – карантин продовжується до початку серпня. Тоді усі учні, окрім 11-го класу, завершать навчання наприкінці травня. ЗНО для учнів 11-го класу розпочнеться у середині серпня і закінчиться до середини вересня. Вступна кампанія завершиться до середини жовтня. Через епідеміологічну ситуацію буде скасовано державну підсумкову атестацію у 4-х та 9-х класах.

15 квітня буде оприлюднено онлайн-пробне ЗНО з усіма необхідними поясненнями. Наразі навчальні заклади міста працюють у дистанційному режимі, а Міністерство рекомендує розклад занять у дистанційному режимі максимально наблизити до поточного режиму роботи.

– Ще раз звертаю увагу освітян, що дистанційне навчання передбачає не лише надсилання вправ і завдань учням та їхнім батькам. Обов’язкова умова – дистанційний контакт вчителя з учнями. І це не проблема – нині існує безліч платформ для впровадження дистанційної освіти. Деякі навчальні заклади міста ці платформи вже успішно апробували, – зазначила Мар’яна Ніщенко.

Також вона наголосила на тому, що оплата праці працівникам освітньої галузі на час карантину зберігається.

– Окремо зауважу, що ніхто не має права примусово відправляти вчителів чи вихователів у відпустки, оплачувані чи не оплачувані! Педагогічні працівники в праві самостійно приймати рішення щодо відпустки у зручний для них період, погоджуючи це з керівником закладу, – наголосила посадовиця.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).