Відповідно до Державної програми реформування Збройних Сил України продовжується набір громадян України на військову службу за контрактом на посади рядового, сержантського та старшинського складу. За власним бажанням до Збройних Сил України можуть бути призвані юнаки  призовного віку, громадяни які не проходили строкової військової служби, та військовозобов’язані які вже служили в армії віком від 18 до 57 років а також жінки в разі наявності посади , яку вони можуть займати. Водночас, для кандидатів, які хочуть проходити військову службу у високомобільних десантних військах чи частинах спецпризначення, встановлено вікове обмеження до 35 років.

Терміни контракту визначені для осіб рядового складу – 3 роки, сержантсько-старшинського складу – від 3 до 5 років.

Зважаючи на важливість даного питання Золотоніська районна рада та Золотоніська міська рада надають одноразову виплату-заохочення  у розмірі 10 тисяч гривень своїм громадянам, які  підписали контракт на проходження служби у Збройних Силах України.

З 2019 року підвищене грошове забезпечення військовослужбовців, воно становить від 10 200 грн. за місяць та залежить від займаної посади і військового звання, кваліфікації, терміну та умов проходження військової служби. Надається одноразова грошова допомога після укладення першого контракту  в розмірі від 14 800 грн., матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань від 10 200 грн. За безпосереднє перебування в зоні ООС військовослужбовцям виплачується  доплата від 4500 до 10 000 гривень. Виплачується також грошова компенсація за піднайом житла в сумі від 1 700 грн. за місяць. Таким чином річне грошове забезпечення солдата військової служби за контрактом з вислугою від 1 до 3 років складає 290 000 гривень.

Закон України  “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку проходження військової служби” від 04.01.2017 р.  визначає, що за працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності і у фізичних осіб – підприємців, у яких вони працювали на час призову.

Держава виконує свої зобов’язання по соціально-правовому забезпеченню військовослужбовців та членів їх сімей – виплачується грошове забезпечення на оздоровлення, надається щорічна відпустка ( від 30 днів), безкоштовне медичне лікування, пільги при вступі до вищих навчальних закладів, відпочинок у санаторіях Міністерства оборони України, соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей згідно з чинним законодавством.

Безумовно що задарма все це не дається, доводиться і рано вставати і пізно лягати і виїжджати у тривалі відрядження. Рішенням вищого військового керівництва визначено терміни перебування військових частин у зоні проведення ООС. У середньому це близько 6-ти місяців. Після чого проводиться ротація, аби особовий склад відпочив та відновив боєздатність

Тож ще раз нагадуємо про можливість внести зміни у своє життя,  підписати контракт для проходження військової служби у Збройних Силах України. На даний час вільні посади військовослужбовців контрактної служби є у військовій частині, що дислокується в м. Золотоноші, а за бажанням громадян військову службу можна проходити в будь-якій військовій частині і місцевості України.

Для ознайомлення з більш детальною інформацією, та з питань оформлення документів і укладання контракту звертайтеся за адресою: м. Золотоноша, вул. Новоселівська 2, Золотоніський районний військовий комісаріат, або за тел. 5-21-32.

 

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).