15 грудня на апаратну нараду міської ради завітав обласний начальник відділу дільничних офіцерів поліції УПД ГУНП в Черкаській області Олексій Прокопенко. Він детально розповів присутнім про посаду поліцейського офіцера громади.

Нагадаємо, проєкт Поліцейський офіцер громади започаткований у 2019 році. Як зазначено на офіційному сайті Національної поліції України, «Поліцейський офіцер громади – це наступний крок у реформі Національної поліції. Його основна мета – забезпечити кожну територіальну громаду окремим офіцером, який не тільки працюватиме на території цієї громади, але й житиме там». Оскільки поліцейський офіцер стане повноправним представником своєї громади, то й звітуватиме він не тільки перед керівництвом, але й перед самою громадою.

Головна умова позачергового включення до проєкту – громада повинна придбати автомобіль для майбутнього правоохоронця.

– Офіційний розрахунок – на 6 тисяч жителів населеного пункту 1 офіцер. Правоохоронець працюватиме 24/7 в громаді. Він – відокремлена одиниця від райвідділу: наряди, конвоювання, залучення до масових заходів його не стосується, – пояснив Олексій Володимирович. –  Подати онлайн-анкету на поліцейського громади може будь-який діючий поліцейський офіцер з вищою освітою. Після проходження співбесіди в Києві кандидат їде на 2,5 місяці у Харків на перенавчання. Потім – місяць практичного стажування з діючим поліцейським громади.

Форму й заробітну плату надає держава. Окрім того, громада повинна облаштувати для нього поліцейську станцію: робочий кабінет, кімната відпочинку і санвузол.

Наразі у Золотоніському районі такий правоохоронець вже працює в Зорівській ТГ. Поліцейський Новодмитрівської громади перебуває на навчанні.

– Це гарна пропозиція. Наразі у нас два дільничних на весь район. У першу чергу пропозиція націлена на села. Старости зацікавлені, щоб у них на території був поліцейський громади. Я думаю за два роки ми зможемо повністю охопити територію громади і надати роботу 6-7 офіцерам. У 2022 році плануємо почати з 2-3 чоловік, – прокоментував ситуацію перший заступник міського голови Олег Масло.

 

 

 

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).