На сайті ПАТ “Черкасиобленерго” опубліковано графік планових та позапланових відключень електроенергії по Золотоніському РЕМу на січень і лютий. Чим зумовлена необхідність запровадження таких заходів? Про це ми запитали у начальника Золотоніського району електричних мереж Олександра СЕРЕДИ.

– Деякі роботи в електроустановках робляться виключно зі знеструмленням споживачів. Саме для цього у планах роботи ПАТ “Черкасиобленерго” і безпосередньо Золотоніського РЕМу є графіки відключення електроенергії.

Планові відключення здійснюються працівниками РЕМ виключно для попередження виникнення тих чи інших аварійних ситуацій, що не залежать від зовнішніх факторів у таких випадках: технічне обслуговування та капітальний ремонт трансформаторних підстанцій; технічне обслуговування та капітальний ремонт повітряних ліній електроживлення; розчищення траси повітряних ліній електроживлення від гілок дерев та порослі.

Причини виникнення аварійних відключень можуть бути різними: починаючи від стихійних явищ і закінчуючи людським фактором (приміром пошкодження обладнання сторонніми особами, птахами, тваринами, сільськогосподарською технікою, пошкодження на суміжних об’єктах, неправильна експлуатація мереж споживачем тощо.)

Позапланові відключення електроустановок відбуваються у випадках термінових робіт по відключеннях, підключеннях споживачів, приєднаннях нових електроустановок.

Хочеться наголосити, що як планові, так і позапланові відключення електроживлення – це не примха працівників “Черкасиобленерго” або РЕМу, а стратегічно важливі заходи, спрямовані на діагностику, профілактику та попередження аварійних ситуацій, тому просимо споживачів із розумінням ставитися до цих мір, адже їхня головна мета – вжити всіх необхідних заходів задля забезпечення безперебійного електроживлення та безпеки населення.

– Чи мають золотонісці бути готовими до того, що у визначені дні їм доведеться сидіти без світла? Бо, якщо не зраджує пам’ять, кілька останніх років вдалося уникнути таких відключень.

– Планові відключення, що висвітлені на сайті ПАТ “Черкасиобленерго”, будуть виконуватись у випадках реального проведення робіт на вказаних електроустановках. Якщо погодні умови не дозволятимуть працювати у запланований час, то відключення можуть бути перенесені на інший день і час. У графіку вказаний час відключення, який становить тривалість робочого дня, а фактично відключення триватиме протягом часу, необхідного для виконання запланованого комплексу робіт і може незначно відрізнятись.

– Наразі ускладнилися погодні умови через густі снігопади і значні пориви вітру. Нагадайте, будь ласка, за яким номером телефону можуть звертатися золотонісці у разі проблем з електропостачанням.

– Телефони диспетчерської служби Золотоніського РЕМ: (04737) 5-31-98, 5-33-40; багатоканальні телефони кол-центру ПАТ “Черкасиобленерго”: (0472) 33-87-87, (093) 170-40-57, (050) 434-87-87, (067) 690-48-48.

Джерело: громадсько-політична газета “Златокрай”

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).