Першу сесію і перше пленарне засідання Золотоніської міської ради новообрані депутати провели 16 листопада у міському Будинку культури. Про це пише Золотоноша.сіті.

Згідно з вимогами Виборчого кодексу її роботу розпочав голова Золотоніської міської територіальної виборчої комісії Максим Кириченко. Він привітав депутатів з початком діяльності і озвучив інформацію щодо результатів місцевих виборів, на яких обрано 26 депутатів від восьми партій та Золотоніського міського голову.

13 листопада ТВК на своєму засіданні вже зареєструвала 21 депутата Золотоніської міської ради. Максим Олегович нагадав, що протокол результатів виборів Золотоніської міської ради був складений 3 листопада, а 5 листопада відомості оприлюднені на сайті Золотоніської міської ради та в газеті «Златокрай». Голова міської ТВК також повідомив, що із 21 зареєстрованого депутата прибуло на сесію 19. Тож кворум наявний, і засідання Золотоніської міської ради є повноваженим.

Максим Кириченко також поінформував, що територіальна виборча комісія 13 листопада зареєструвала Золотоніським міським головою Віталія Войцехівського. Він вручив посвідчення Віталію Олександровичу. У зв’язку з тим, що 4 депутати від ПП «Слуга народу» подали заяви про відмову від депутатських мандатів – це Олег Масло, Олександр Флоренко, Мар’яна Ніщенко та Віталій Войцехівський, комісія визнала обраними депутатами наступних за черговістю в єдиному виборчому списку: Людмилу Неліну, Андрія Штанька, Сергія Бруса та Вікторію Остроглазову. Їхні кандидатури і зареєструвала ТВК.

но ще 17 депутатів, частина з яких була присутня у залі. Відбулася процедура вручення посвідчення депутата Золотоніської міської ради. Оплесками вітали місцевих обранців, яким випала честь творити історію Золотоніської міської територіальної громади.

Максим Кириченко принагідно нагадав: як тільки комісія отримає відомості від решти 5 депутатів, в установлені строки проведе їхню реєстрацію. На цьому вимоги по скликанню першої сесії голова ТВК виконав і запросив Віталія Войцехівського далі вести сесію.

У доповнення секретар комісії Валентина Горбань наголосила, що два місяці у складі ТВК відповідально трудилися 14 людей, подякувала представникам партій і всім, з ким довелося працювати, за терпіння, плідну роботу і толерантність. «Люди покладають на вас величезні надії. Ви перші, кому довірили йти далі, формувати, працювати. Не забувайте, що за вами всі ми – старі, молоді, багаті, бідні, діти і хлопці на передовій. Кожної хвилини пам’ятайте, що посвідчення, які ви отримали, це не просто книжечки, а це наші бажання, за ними стоїть майже 28 тисяч населення громади», − звернулася до депутатів Валентина Михайлівна.

Віталій Войцехівський від депутатського корпусу і від себе особисто подякував членам територіально-виборчої комісії за плідну діяльність та привітав новообраних депутатів з початком великої роботи. Віталій Олександрович запропонував їм заповнити анкету для того, щоб до наступного засідання опрацювати питання щодо регламенту роботи Золотоніської міської ради, визначити профільні депутатські та лічильну комісії. Закликав зробити це якнайшвидше, щоб на засіданні сесії витратити на це менше часу. Він також відмітив, що фінансисти вже розпочали працювати над бюджетом 2021 року.

– Фінансове управління співпрацює з усіма громадами, які приєдналися до Золотоноші. Тож велике прохання не чекати, поки обговорюватимемо бюджет, а вже зараз подавати свої пропозиції. Нам треба підготувати 6 бюджетів – Золотоноші та п’яти громад, які разом складуть зведений бюджет. Ми маємо зрозуміти, що гроші, які заробляє громада, будуть спрямовані на розвиток її території, – наголосив Віталій Войцехівський.

У ході проведення сесії Роман Кузьменко звернувся до колег з проханням допомогти придбати для Золотоніської районної лікарні ємності для кисню, пояснюючи, що наразі реанімаційне відділення переводять для лікування тяжкохворих на коронавірус. А це – 6 ліжок, які треба забезпечити, передусім, кисневою системою.

– Ми щоденно спілкуємося з керівництвом РБЛ і знаємо про усі проблеми. Міський бюджет співфінансував придбання апарату ШВЛ, виділяли також кошти і на кисневу систему. Але наразі вони ще не перераховані, бо не завершений проєкт, який має розробити лікарня. Нинішня ситуація з коронавірусом доволі складна. І ніяка політика тут ні до чого, жодні особисті інтереси не мають бути вище життя і здоров’я людей. Все, що стосується медицини, – чи то первинної її ланки, а чи вторинної – треба вирішувати оперативно в режимі онлайн. Зараз саме такий можливий варіант проведення сесії, – підкреслив Віталій Войцехівський.

Перше пленарне засідання першої сесії Золотоніської міської ради VIII скликання завершилося. Але найближчим часом депутати знову зберуться, щоб вирішити, окрім організаційних моментів, нагальні проблеми не тільки міських, а й сільських жителів територіальної громади.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).