У зв’язку із зверненнями представників бізнесу щодо незаконних вимог осіб, які представляються посадовими особами фіскальної служби, наголошуємо на особливостях проведення перевірочної роботи ДФС.

  1. Перевірки платника мають право проводити лише посадові особи ДФС, які мають відповідні посадові обов’язки та повноваження.
  2. Документальна планова перевірка платника повинна бути передбачена у плані – графіку проведення планових документальних перевірок. План – графік перевірок на 2019 рік можна завантажити на офіційному порталі ДФС за посиланням: http://sfs.gov.ua/diyalnist-/plani-ta-zviti-roboti-/362017.html
  3. Про дату початку та місце проведення документальної позапланової невиїзної перевірки платник повідомляється письмово.
  4. Присутність платників під час проведення документальних невиїзних перевірок не обов’язкова.
  5. У разі письмового звернення платника замість документальної невиїзної може проводитися виїзна перевірка.
  6. Фактична перевірка проводиться без попередження особи.
  7. Фактичну перевірку проводять двоє і більше посадових осіб ДФС у присутності посадових осіб платника або його представника, або особи яка фактично здійснює розрахункові операції. Одна особа ДФС не може робити фактичну перевірку
  8. При проведенні фактичної перевірки та документальної виїзної перевірки перевіряючі зобов’язані пред’явити: копію наказу про проведення перевірки, оригінал направлення на перевірку та документи, що посвідчують особу кожного з них. Не пред’явлення перевіряючими будь-якого з перелічених документів, або пред’явлення документів, оформлених з порушенням є підставою для недопущення посадових (службових) осіб до проведення перевірки.
  9. Якщо платник має декілька об’єктів (місць фактичного провадження діяльності), під час фактичної перевірки вони перевірятимуться всі і одночасно.
  10. Посадові особи ДФС не використовують службові повноваження для особистої вигоди і не вимагають у платників знижок, акційної продукції, подарунків, бонусів тощо. Посадові особи ДФС поводяться коректно, зважено і дотримуються загальноприйнятих норм моралі і поведінки у робочий та позаробочий час.

Закликаємо підприємців бути обачними і у разі незаконних вимог з боку осіб, які видають себе за перевіряючих фіскальної служби та за відсутності підстав для перевірки рішуче відмовлятись від співробітництва з такими особами. Вони не мають жодного відношення до служби.

Просимо поширити вказану інформацію та попереджати колег, знайомих, друзів про вимагателів і доводити позицію фіскальної служби з даного приводу.

Тематична гаряча лінія головного управління ДФС у Черкаській області (0472) 33-91-34. Кожен абонент оперативно отримає кваліфіковану консультацію та допомогу