Порядок надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 04.06.2015р. №389, введено в дію з 1.07.2015р. Відповідно до норм зазначеного вище урядового рішення певна категорія пільговиків має право на користування пільгами з врахуванням доходу, а саме:

 • особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесені до 3-ї категорії;
 • учасники війни;
 • особи, на яких поширюється чинність ст.10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантій їх соціального захисту»;
 • ветерани праці;
 • багатодітні сім’ї;
 • діти війни;

Для визначення права на отримання пільг з оплати за житлово-комунальні послуги пільговик зобов’язаний подати до управління праці та соціального захисту населення декларацію про доходи сім’ї, а також довідки про доходи свої та членів сім’ї (крім довідок про розмір пенсії та соціальної допомоги) за шість місяців, що передують місяцю звернення, або документи, які підтверджують відсутність доходів за даний період.

У разі, коли середньомісячний дохід в розрахунку на одну особу не перевищує величину доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу (у 2018 році становить: 2470 грн), пільговик має право на отримання пільг впродовж дванадцяти місяців з місяця визначення відповідного права.

Після закінчення дванадцяти місяців структурний підрозділ з питань соціального захисту населення визначає право пільговика на отримання пільг на наступний період.

До сукупного доходу сім’ї пільговика включаються нараховані:

 1. заробітна плата;
 2. пенсія;
 3. грошове забезпечення;
 4. стипендія;
 5. доходи від підприємницької діяльності;
 6. соціальна допомога (крім частини допомоги при народженні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, частини допомоги при усиновленні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, допомоги на поховання, одноразової допомоги, яка надається відповідно до законодавства або за рішенням органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності;
 7. допомога по безробіттю та інші виплати, які проводяться фондами соціального страхування.

Пільговики, які з врахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї, втратили право на отримання пільг з оплати житлово – комунальних послуг, можуть скористатись правом надання житлової субсидії.

За детальною  інформацією звертайтеся до управління праці та соціального захисту населення виконкому Золотоніської міської ради за адресою: вул. Шевченка, 70, каб.№ 5, або з телефоном 5-22-76.