20 березня у приміщенні БДЮТ відбулася презентація нарису історії Золотоніщини та її поселень від давнини до сьогодення “Подорож Златокраєм”. На зустрічі зібралися ті, кого цікавить історія малої Батьківщини: школярі, депутати, представники міської влади, небайдужі містяни.

Ми народжені українцями, і нашою батьківщиною є Україна. Та в кожного з нас є святе почуття синівської любові до рідного краю. Саме такими словами звертається до читача Голиш Григорій Михайлович. Наш земляк  – автор понад 450 публікацій., кандидат історичних наук, доцент, член Національної спілки України, почесний краєзнавець, Лауреат краєзнавчої премії ім. М.Максимовича та премії Народного вчителя О. Захаренка.

Про життєвий та творчий шлях автора видання присутнім розповів краєзнавець Віталій Побиванець. Сам же автор, Григорій Голиш розповів, що  перший тираж відомої у місті книги “Подорож Златокраєм” вийшов друком ще у 2008 році. Нині ж вона значно доповнена, осучаснена й виправлена. Створена книга на основі архівних матеріалів, мемуарів, спогадів старожилів та інформації владних структур. Присвячена 95-річчю району та світлій пам’яті місцевого краєзнавця Михайла Пономаренка. Автори –  директор наукової бібліотеки імені Максимовича Черкаського національного університету, доцент і почесний краєзнавець України Григорій Голиш, а також доцент ЧНУ Лариса Лисиця.

До презентації долучилися представники місцевої влади Мар’яна Ніщенко та Наталя Сьомак. Окрім слів вдячності та поваги, чиновниці у знак глибокої поваги подарували автору видання цінний дарунок та квіти.

Представники Благодійного фонду “Разом” мецената Людмили Русаліної стали спонсорами, які допомагали видати нарис. Сьогодні вони вітали автора та подарували “Подорож Златокраєм” навчальним закладам міста.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).