В окремих регіонах України отримувачі субсидій до цього часу не отримали кошти належної та призначеної їм субсидії на житлово-комунальні послуги. На календарі вже 16 квітня, а коштів на картках поки що немає. Хоча термін сплати за попередній місяць у багатьох був до 10 квітня. Пише Золотоноша.Сіті.

Яка ситуація із субсидійними виплатами у Золотоніській територіальній громаді?

За словами керівника міського управління праці та соціального захисту населення Тетяни Лукомської, 15 квітня надійшли кошти за березень 2021 року для виплати пільг і житлових субсидій у грошовій готівковій формі. Тетяна Едуардівна запевнила, що кошти будуть зараховані на карткові рахунки отримувачів впродовж двох днів. Тож приводу для хвилювання не повинно бути. Посадовиця каже, що люди вже звикли, що відшкодування відбувалося зазвичай у перші 10 днів місяця. У березні виплати змістилися лише на декілька днів пізніше.

Уряд посилив вимоги для надання житлових субсидій

Варто зазначити, що 14 квітня 2021 року Уряд прийняв проект постанови, яким посилив адресність надання житлових субсидій для забезпечення державної соціальної підтримки населенню та здійснення заходів ефективного і раціонального використання бюджетних коштів. Цим документом пропонується:

  • переглянути підходи до врахування майнового стану, зокрема під час призначення житлових субсидій враховувати отримані доходи від депозитів, дивіденди від цінних паперів тощо;
  • скасувати діяльність та повноваження комісій, утворених місцевими органами влади, щодо прийняття рішення про призначення житлових субсидій в окремих випадках за наявності умов, за яких така субсидія не призначається;
  • посилити вимоги під час призначення житлових субсидій у частині здійснення одноразових вартісних покупок, наявності банківських депозитів, здійснення операцій з купівлі іноземної валюти, банківських металів, перетину кордону тощо. Водночас зазначається, що реалізація постанови не потребуватиме додаткових видатків та здійснюватиметься за рахунок і в межах коштів, передбачених у Державному бюджеті України Міністерству соціальної політики України на надання житлових субсидій.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).