З 7 січня у Золотоніському міському центрі первинної медико-санітарної допомоги з’явилась нова послуга. Відтепер у центрі працюють мобільні бригади, що надають паліативну медичну допомогу, зазначається на офіційній сторінці у соцмережі.

Паліативна допомога – це комплекс заходів спрямованих на покращення якості життя пацієнтів, які мають тяжкі інвалідизуючі чи невиліковні хвороби.

Основна задача комплексного підходу – полегшення фізичних, психологічних та духовних страждань пацієнта, а також допомога його близьким у догляді.

Перелік хвороб та станів, що потребують паліативного догляду:

* Запущені стадії онкологічних захворювань;

* Тяжкі дихальні порушення (SaO2 <85%);

* Тяжка серцева недостатність (ФВ<40%);

* Інсульти;

* Цироз печінки;

* Хрон. ниркова недостатність; (ШКФ<30);

* Медикамент. резистентна епілепсія;

та ін.

Щоб отримати паліативну допомогу варто звернутися до свого сімейного лікаря. Згідно до чинних нормативів він оцінить потребу в паліативній допомозі і зробить направлення. Після чого до вказаної людини додому приїде мобільна бригада.

У Золотоніському міському центрі первинної медико-санітарної допомоги мобільну паліативну допомогу надаватимуть лікарі: Сергій Олександрович Подолинний, Алла Юріївна Прокопчук, Наталія Анатоліївна Галат та

Олена Анатоліївна Луганська.

Окрім того, паліативні пацієнти зазвичай мають потребу в психологічній підтримці. Для цього у центрі незабаром розпочне роботу психолог.

 

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).