12 серпня у Золотоноші відбувся Фестиваль їжі та ігор. Дійство тривало у літньому дворику районного будинку культури. Захід був спрямований як на мешканців громади, так і на внутрішньо переміщених осіб, які, завдяки таким подіям, можуть значно полегшити свій інтеграційний шлях на новому місці. Поміж іншим, цього дня також Україна і весь світ святкували Міжнародний День Молоді.

Про це розповідає видання Золотоноша.City.

Як дописали причетні до організації заходу Cherkasy Regional Development Agency на своїй сторінці у мережі, соціальна адаптація – надважлива під час інтеграції у життя громади тих, хто через війну був змушений залишити рідний дім. Саме задля цього у межах проєкту «Соціальна адаптація під час кризи», яку реалізує спілка Громадські Ініціативи України, активісти організовують різні цікаві заходи, створюють комфортні інтеграційні простори. Так зростає і міцніє дружба між приймаючою громадою та її гостями, зароджуються спільні плани розвитку, ініціативи тощо.

Золотоніський Молодіжний клуб журналісти долучився до процесу і займався левовою часткою організації, дбаючи про те, щоб кожен зміг знайти для себе на святі цікавинки та розмаїті активності. Так, молодь весело проводила час, граючи в настільні ігри, для малечі підготували локації з руханками та майстер-клас з розпису золотоніських пряників. На сімейному та молодіжному фестивалі гостей частували різними смаколиками. Дорослі змогли долучитися до приготування та пригоститися манниками від місцевих майстринь.

— У межах проєкту «Соціальна адаптація під час кризи» ми робили виставу соціального театру 8 липня і їздили у Кропивну, де зробити майстерню вуличних меблів. Зараз – Фестиваль їжі. Піца від пекарні «Птах», манники від місцевих майстринь, пунш і пряники від Центру соціальної допомоги – всі ці локації та багато іншого було облаштовано для відвідувачів, – прокоментувала очільниця Молодіжного клубу Оксана Червякова.

Фото: Cherkasy Regional Development Agency

Окрім того, захід відвідали і розпочали його коротким вітальним словом золотоніські посадовці, зокрема заступник Золотоніського міського голови Олександр Флоренко. До нього приєдналися начальниця служби у справах дітей, сім’ї, молоді та спорту Ніна Засенко та директорка Черкаської агенції регіонального розвитку Любов Ропало.

Фото: Золотоноша.City

Також, у повідомленні Cherkasy Regional Development Agency зазначили, що особливим натхненням свята стала виставка робіт місцевого художника Сергія Лободи. До того ж, він провів майстер-клас з художнього мистецтва і розповів про портретні та пейзажні техніки.

Фото: Cherkasy Regional Development Agency

А настрій затишного і гостинного заходу створювала жива українська музика у виконанні Олексія Неділька. Завершили вечір переглядом українського кіно – чудової кінострічки «Мої думки тихі».

Оскільки захід мав на меті покращити умови адаптації переселенців, для тих, хто потребував моральної підтримки у цій непростій справі, організатори облаштували зону психологічної підтримки з Юлією Костюк.

Фото: Cherkasy Regional Development Agency

— Так, гучні свята наразі не на часі, — зауважили Cherkasy Regional Development Agency. — Але для мотивації і натхнення, кращого знайомства, зміцнення дружби і створення різних ініціатив задля розвитку громад, такі заходи є вкрай цінними. За відгуками гостей свята, справжній родинний фест торкнувся їхніх сердець. Учасники подякували організаторам за можливість у чудовій теплій атмосфері гостинного літнього майданчику трошки відволіктися, поспілкуватися, доєднатися до цікавих родинних активностей. Біда наразі одна на всіх, і українці — у своєму вмінні дружити, єднатися, створювати теплу гостинну атмосферу для тих, кому нині важче, підтримати, простягнути руку допомоги — дійсно неймовірні. Висловити побажання, подяку за гостинність, окреслити у словах головну мрію всіх українців відвідувачі золотоніських гостин могли на Дошці Бажань. На паперових «серцях» і дорослі, і діти мали змогу висловити свої бажання, але, вочевидь, наразі воно для всіх єдине: «Мрію, щоб закінчилася війна!»

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).