У межах реформування ринку електричної енергії всі споживачі, зокрема житлово-комунального господарства, бюджетної сфери, мають обрати собі постачальника електричної енергії та укласти з ним відповідний договір – типовий, затверджений правилами роздрібного ринку електричної енергії відповідно до 312-ї Постанови. На цьому наголосив під час наради в обласній адміністрації заступник очільника області Сергій Овчаренко. Тут під його керівництвом провели селекторну нараду з керівниками районів. Обговорили, зокрема, шляхи сталої роботи в сфері постачання електричної енергії в межах реформування електроенергетичної галузі, а також систему укладання договорів щодо оплати за спожиту електричну енергію в наступному році.

Як зауважив Сергій Миколайович, такі зміни є вимогою Закону України «Про ринок електричної енергії», відповідно до якого енергопостачальні компанії за місяць – до 11 грудня – повинні вжити заходів щодо відокремлення оператора системи розподілу від постачання електричної енергії шляхом створення відповідних суб’єктів господарювання.

– Згідно з Законом ПАТ «Черкасиобленерго» заснували ТОВ «Черкасиенергозбут», що отримало ліцензію НКРЕКП на провадження діяльності з постачання електроенергії, – пояснив Сергій Овчаренко. – А відтак виконуватиме функції постачальника електричної енергії споживачам, об’єкти яких розташовані на території області. Фунції ж розподілу електричної енергії залишаються за ПАТ «Черкасиобленерго». Таким чином, споживачі, яким постачало електричну енергію ПАТ «Черкасиобленерго», мають обрати собі нового електропостачальника та укласти з ним відповідний договір.

За словами заступника голови, зміна електропостачальника здійснюється на безоплатній основі у порядку, визначеному Правилами роздрібного ринку електричної енергії, що затверджені постановою НКРЕКП від 14.03.2018 №312.

Керівник ТОВ «Черкасиенергозбут» Євгеній Лут більш детально поінформував про нове підприємство. Каже: воно налічує 22 структурних підрозділи, що працюватимуть при РЕМах скрізь по області – так звані центри обслуговування споживачів. Наразі ж триває процес удосконалення та налагодження системи  відповідно до законодавства щодо сталої роботи нової моделі ринку електроенергії.

Водночас детальну інформацію про ринок електричної енергії, оплату та подальші розрахунки споживачів бюджетної сфери надав заступник директора комерційного з енергозбуту ПАТ «Черкасиобленерго» Руслан Самойленко.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).