23 листопада 2018 року, у Золотоноші відбувся фестиваль творчості дітей з інвалідністю «Повір у себе». Юні майстри та майстрині, співаки й музиканти понад два місяці готувалися до фестивалю, власноруч створюючи вишиванки, рушники, картини, декоративні елементи та іграшки, а також відточуючи свою майстерність у співі, танцях і грі на різноманітних музичних інструментах. Фестиваль творчості «Повір у себе» вже має свою десятирічну історію проведення, його щоразу присвячують Дню людей з інвалідністю. Цьогоріч конкурс відбувся за ініціативи та фінансової підтримки Благодійного фонду «Разом» Людмили Русаліної.

До участі в конкурсі долучилося понад 70 місцевих талантів. Із них 34 умільці взяли активну участь: приготували виріб, малюнок чи ж художній номер, а решта – були глядачами концерту, що також зіграло чималу роль у їхній адаптації у суспільстві, адже процес соціалізації дітей, наприклад, із психоневрологічними розладами відбувається складно й найлегше його сприймати через позитивні заходи, спілкування з однолітками тощо, наголошує директорка Золотоніського міського центру соціальної допомоги Людмила Тіборівна Неліна. Найбільша категорія учасників – це дітки з порушенням опорно-рухового апарату, з вадами зору та психічними захворюваннями. Водночас цього року до підготовки фестивалю «Повір у себе», окрім золотоніських дітлахів, уперше долучилися і представники територіальних центрів сільських громад: із Зорівської ОТГ, а також таких найближчих сіл, як Піщане, Новодмитрівка, Вільхи.

– Основна форма реабілітації, яку проводять із людьми, що мають певну інвалідність, – це трудова форма. Власне, це дає можливість не лише розвивати певні фізичні навички, а й дає таким людям психологічну розрядку: ці роботи допомагають їм самовиразитися, знайти однодумців, випустити на волю думки й трансформувати їх у щось матеріальне, що для деяких згодом стає навіть способом заробити на своїх уміннях кошти, – розповідає Людмила Тіборівна. – Відділення дитячої реабілітації для дітей з інвалідністю у Золотоноші функціонує при Центрі вже 15 років, а для дорослих – майже 30, тож у тут добре знають їхні можливості, захоплення й прагнення до спілкування й розвитку.

Співорганізатор фестивалю творчості «Повір у себе» Благодійний фонд «Разом» постійно ініціює проведення різноманітних фестивалів і конкурсів для дітей з інвалідністю, тому що ця категорія дітлахів – у пріоритеті, адже вони потребують додаткової уваги та спілкування.

– До цього заходу ми надали і солодкі подарунки для учасників, і смарт-годинники для переможців фестивального конкурсу, – коментує директор Благодійного фонду «Разом» Борис Миколайович Холоденко. – Наша підтримка дітей з інвалідністю не завершується цим святом. На фонд також долучиться до заходів у Черкасах і Золотоніському районі, а 15 грудня ми вже нагороджуватимемо талановитих діток, які взяли участь в ініційованому нами обласному конкурсі малюнків «Мирна Україна». Подібний конкурс Людмила Русаліна проводила для діток із зони проведення АТО – за допомогою малюнків дітлахи вимальовували негатив. А цього разу ми прагнемо виявити талановитих дітей Черкащини, передбачивши для них грошові винагороди та низку сюрпризів.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).