Проблема смітників стоїть перед людством, мабуть, з того самого часу, як воно з’явилося на землі.  Чим далі, тим вона стає більш серйозною. На сьогодні в Україні проблема смітників – одна з найбільш важливих і актуальних серед проблем забруднення навколишнього середовища. Навіть з’явився вислів – «відходи беруть нас за горло». Через загрозу, яку завдає сміття навколишньому середовищу, колектив Золотоніської  спеціальної школи-інтернату започаткував на базі навчального закладу екологічний проект.

Головний причина – щоденні відходи, котрі оточують людей вдома, на вулиці та біля торгових точок. Мова йде, наприклад, про папірці, обгортки з пластику, скло, поліетилен тощо. Із зростанням добробуту зростає купівельна спроможність населення, і, відповідно, збільшується кількість відходів, що призводить до появи стихійних звалищ і полігонів для їх утилізації. Результат – надзвичайне засмічення довкілля та забруднення навколишнього середовища.

Мета проекту – підвищення інформованості учнів про нинішні екологічні проблеми, робота над зменшенням кількості сміття та звалищ в цілому. Цілком посильне завдання для кожного – бодай якось сприяти вирішенню таких проблем. Для цього адміністрація школи придбала два контейнери – для паперу і пластику. Модель проста: сортують відходи, відправляючи цінну вторсировину на переробку. Виручені кошти спрямовуються на потреби школи.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).