На жаль, після масштабної пожежі на Золотоніському АТП-17112, у якій вогонь знищив 12 автобусів «ПАЗ» та пошкодив один «Богдан», поки що говорити про повноцінне відновлення роботи міського громадського транспорту не доводиться. Але місцева влада в авральному порядку намагається відшукати такі ефективні шляхи вирішення проблеми, щоб досягти одночасно кількох цілей: забезпечити людей транспортом, підтримати підприємство-перевізника і не втратити його колектив.

26 серпня міські посадовці Золотоноші зустрілися з директором автотранспортного підприємства Петром Малишком, щоб дізнатися, які оперативні заходи можна вжити для відновлення хоча б часткового перевезення населення.

Начальник управління економіки міськвиконкому Вікторія Остроглазова запропонувала керівнику АТП скористатися державною програмою доступного кредитування 5-7-9%. Однак, на думку Петра Малишка, такий кредит ляже непосильним тягарем на плечі підприємства і зажене його у ще глибшу боргову яму. Адже 1,5-2 мільйони гривень коштує новий автобус.

– Без автобусного сполучення золотонісці не залишаться. Ми готові розробити програму підтримки автотранспортного підприємства, щоб згідно з нею мати можливість виплачувати проценти по кредиту з місцевого бюджету, – зазначив перший заступник міського голови Олег Масло.

– Підприємство-перевізник відшкодовуватиме лише тіло кредиту. Це цілком ймовірно. Адже, вирішуючи сьогоднішню проблему, ми працюємо ще й на перспективу. Зі створенням міської територіальної громади, коли до Золотоноші приєднаються кілька сіл, крайньою точкою автобусного сполучення стане село Крупське. І це теж частина золотоніської громади. Тому вже зараз маємо думати, як зробити так, щоб наші люди не почувалися відірваними від Золотоноші. За словами Петра Малишка, працівники підприємства, що тільки почало працювати після карантинних обмежень, перебувають у шоковому стані. Що буде з ними, з автопарком, адже на його відновлення потрібні мільйонні кошти? З 62 працівників вже залишилося 48. Але й вони – у розпачі.

Розглядалася можливість поєднання автобусного сполучення по місту та на села Золотоніщини, коли водії підприємства у різний час доби могли б здійснювати перевезення у кількох напрямках. Звичайно, мова не йде про збереження повноцінних графіків.

До 28 серпня адміністрація автотранспортного підприємства має розробити чіткий графік, під який золотонісці могли б підлаштувати своє пересування містом. А також надати міській раді усі необхідні розрахунки потреб та витрат на відновлення автопарку.

25 серпня на міські маршрути вийшли автобуси №2 та №5 за своїми попередніми графіками. Але вже наступної доби один з них керівництву АТП довелося перекинути на доставку пасажирів у напрямку села Кривоносівка, бо сільські населені пункти взагалі залишилися без автобусного сполучення. Тож, наразі Золотоношею курсує лише «двійка».

Наразі ремонтники підприємства посилено займаються відновленням автобуса, який вийшов з ладу до пожежі, щоб відновити рух ще одного міського напрямку.

Нагадаємо, у Золотоноші пенсіонери та люди з інвалідністю можуть скористатися послугами соціального таксі, яке можна замовити за номерами: 5-38-52(097) 255-33-08.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).