Українці та весь світ сьогодні згадують одну з найстрашніших катастроф за часів існування людства – вибух на Чорнобильській АЕС. Мітинг-реквієм з цієї нагоди відбувся вранці в Меморіальному парку, поруч із пам’ятником ліквідаторам тієї аварії.

Захід зібрав членів міської та районної організацій чорнобильців, котрі брали безпосередню участь в ліквідації, виявляючи власні героїзм, самовідданість та мужність у тих екстремальних обставинах. 32 роки тому, не шкодуючи свого здоров’я і життя, саме вони були частиною тієї армії небайдужих людей, що працювали у 30-кілометровій зоні радіаційного лиха.

Привітати своїх земляків та ще раз пригадати ті страшні події зібралися місцеві мешканці, представники міськвиконкому та міської ради, РДА, районної ради. Антураж забезпечив відділ культури, а зверталися до героїв-чорнобильців перший заступник міського голови Олег Масло, керівник міської організації чорнобильців Віктор Харін, а також очільник аналогічної спілки із району Сергій Цимбал.

Віктор Харін ще раз нагадав присутнім, що 26 квітня – одна з найбільш трагічних дат людства. Саме вона вразила весь світ страшним розмахом незвіданої раніше біди. Трагічні ж наслідки всі українці відчуватимуть ще не одне покоління.

– Аварія, як відомо, торкнулася і нашої організації. Сьогодні всі, кого травмував Чорнобиль, щоденно пожинають наслідки трагедії. І цим людям потрібна особлива турбота держави та громади, дієва підтримка у боротьбі з недугами та іншими життєвими негараздами. На сьогодні у вічність відійшли вже 112 членів нашої спілки, в цьому році вже п’ятеро… Наслідки біди відчують і наступні покоління, проте ми маємо з оптимізмом дивитися в майбутнє, вчитися на помилках, зробити все можливе аби подібне не повторилося. А головне – берегти, горнути турботою тих, хто жертвував своїм життям і здоров’ям, рятуючи світ, – звернувся до громади Харін.

Також згадав він останні події у Верховній раді, коли народні обранці провалили закон про пенсійне забезпечення учасників ліквідації аварії на ЧАЕС. За словами керівника міської організації, сьогодні офіційна статистика говорить, що чорнобильців залишилось в Україні лише 108 тисяч. На його думку, державі цілком під силу було б забезпечити цих людей достойними пенсіями.

Разом з тим Віктор Харін висловив вдячність міській владі, депутатам обласної ради Владиславу Кулінічу, Віктору Полозову та Вадиму Гайовичу за постійне піклування про місцевих ліквідаторів аварії, моральну та матеріальну підтримку чорнобильців та їхніх родин.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).