Сьогодні Київ приймав чергове засідання Конгресу місцевих та регіональних влад при Главі держави. Під час нього делегати розглянули питання реформування системи управління відходами та забезпечення населення питною водою.

Президент зауважив, що питання управління відходами – надзвичайно важливе, адже в Україні сортують лише 4% твердих побутових відходів при переповнених полігонах та нелегальних сміттєвих звалищах. Зі свого боку керівник Офісу Глави держави Андрій Єрмак нагадав, що понад рік точиться дискусія навколо законопроекту про управління відходами, і вже давно назріла необхідність уніфікації правил з країнами Європейського Союзу. Також його заступник Юлія Свириденко розповіла, що законопроект про управління відходами має запровадити правила та дати старт розробці секторальних документів, зокрема про батареї та акумулятори, про відходи видобувної промисловості тощо.

Крім того, учасники засідання Конгресу розглянули стан забезпечення населення питною водою. Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов повідомив, що його міністерство розробило та подало до Верховної Ради проект закону про програму із забезпечення населення якісною питною водою. У межах цієї програми запланована реалізація понад 1700 інфраструктурних проектів у регіонах України, зокрема будівництво нових та реконструкція наявних об’єктів водопостачання та водовідведення.

Серед виступів державних посадовців та міських голів найбільших обласних центрів своє слово мав і очільник Золотоніської територіальної громади Віталій Войцехівський. Наголосивши на актуальності вирішення питань щодо тарифів, якості питної води та поводження з твердими побутовими відходами у громадах, посадовець у зверненні до Президента окремо зупинився на питанні спорудження басейну на території Золотоніської гімназії.

– Не буду закінчувати традиційно, як інші, про катастрофічне положення нашого бюджету. Єдине, що хочу нагадати: кілька місяців тому я попросив допомоги у завершенні будівництва басейну. Незабаром ми його вже відкриваємо! Дякую Вам, Обласній адміністрації і всім небайдужим жителям нашої громади, – зазначив міський голова.

Резюмуючи, Віталій Войцехівський запросив Володимира Зеленського відвідати відкриття об’єкту.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).