Як тільки зібралося сонечко на спочинок, суботнього вечора потягнулися до базарної площі на вулиці Благовіщенська вервечки дорослих і малих золотонісців на свято Івана Купала. Одне з найцікавіших та неординарних обрядових дійств знову повертається до нас із кількарічного забуття. Це чи не єдине театралізоване свято за участю глядачів, яке користується особливою любов’ю містян.


Таких веселощів давно не бачили мешканці нашого міста. Усі гуртом вони заквітчували богиню води Марену, вплітаючи стрічки у її зелені коси, слідкували за вправлянням дівчат і хлопців у дотепності, залюбки фотографувалися в облаштованій автентичній зоні, а ще змагалися у піднятті гир, перетягуванні каната та набиванні м’яча ногою. З великою охотою до розваг бралися дівчатка, підлітки, юнаки і, навіть, дорослі чоловіки. Один з них дав фору багатьом, набивши футбольну кулю 52 рази! Однак переможцем став більш підготовлений умілець, рекорд якого – 58 разів! Багато глядачів щиро вболівали і за дівчаток, яких м’яч не хотів слухатися і весь час тікав від ноги.


Не обійшлося й без традиційного спалювання опудала Купали, масових хороводів, плетіння вінків, злої, проворної, але зовсім не страшної відьми (Віта Лелека), красеня Водяного (Станіслав Щербатюк), що омив від всякої мерзи-напасті весь чесний люд на площі. Його освіжаючий душ був дуже доречним у надвечірню літню пору. Уся програма була пересипана жартівливими українськими піснями у виконанні ансамблів та солістів міського Будинку культури. Вдало вплівся у купальський вінок виступ хору ветеранів.
Стихав день, лягали перші вечірні сутінки, добігло кінця заплановане дійство, а гуляння тільки набирало обертів, переростаючи у молодіжну дискотеку…

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).