Золотоніська та Новодмитрівська ТГ підписали договір про співробітницво у формі делегування виконання окремих завдань із передачею відповідних ресурсів. Документ 12 травня підписали секретар Золотоніської міської ради Наталія Сьомак та секретар Новодмитрівської сільської ради Ірина Кодь.
Угода передбачає надання притулку особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі. Наразі відповідна потреба у Золотоніській громаді існує, проте надання такої послуги на базі місцевого Центру соціальної допомоги неможливе, тому й виникло питання ініціювання відповідного співробітництва. У той же час Центр надання соціальних послуг Новодмитрівської сільської ради має цілком достатній рівень матеріально-технічного та кадрового забезпечення для ефективного надання притулку зазначеним вище категоріям осіб. Угода тепер буде скерована до Міністерства розвитку громад та територій України для внесення його до реєстру договорів про співробітництво.
– Актуальність ініціативи насправді лежить на поверхні, адже війна не скасовує потребу протидіяти негативним явищам у суспільстві. На жаль, нині спостерігається поширення проявів жорстокості та насильства, а це негативно позначається на процесі виховання молодого покоління, – пояснює причини виникнення такої співпраці секретар міської ради Наталія Сьомак.
За її словами, домашнє насильство та насильство, за ознакою статі – це безумовно один із проявів порушення прав людини, основна перешкода до ґендерної рівності та одна з найбільш гострих соціальних проблем.
– Діти часом страждають не тільки від насильства до себе, а й до членів своєї родини, стаючи свідком цього, – доповнює нагальність проблеми очільниця Служби у справах дітей, сім’ї, молоді та спорту Ніна Засенко.
Також, посадовиця акцентує на тому, що раніше з метою удосконалення роботи щодо попередження таких явищ була розроблена Програма запобігання та протидії домашньому насильству на 2024-2028 роки, яка затверджена сесією міської ради. Вона передусім передбачає комплекс заходів за результатами оцінки ризиків, спрямованих на зміну насильницької поведінки кривдника, формування у нього нової, неагресивної моделі поведінки. Одним із складових і стало налагодження плідної співпраці між сусідніми громадами.