Як повідомив Золотоноша.City т. в. о. директора Золотоніського міського Центру первинної медико-санітарної допомоги Олександр Прокопчук, кількість хворих на коронавірус серед жителів Золотоноші помітно зменшилася. Якщо раніше медики щодня тестували 50-80 людей, то зараз − 20-25. Пише Золотоноша.Сіті.

Варто зазначити, що Міністерство охорони здоров’я змінило підходи до тестування на коронавірус, однак метод ПЛР залишається основним для лабораторної діагностики. Поряд з цим з’явилися експрес-тести на антиген, тобто, мазки можна взяти за місцем перебування людини, і результати вже будуть відомі через 15 хвилин. Це у випадку, якщо немає можливості провести ПЛР-тестування. За точністю швидкі тести практично не поступаються виявленню часточок вірусу при полімеразній ланцюговій реакції.

Зі слів сімейного лікаря, тести на визначення антигену проводитимуть особам: з підозрою на COVID-19, з ознаками важкого гострого респіраторного синдрому, інших вірусних інфекцій та пневмонії. Вони також дозволені для скринінгових досліджень медиків, інших категорій працівників, при плановій госпіталізації, а також робитимуть тим, хто був у тісному контакті з хворим на COVID-19 або повернувся з регіонів із значним поширенням цього небезпечного вірусу.

З 1 січня 2021 року програма медичних гарантій більше не передбачає пакету послуг для мобільних бригад, що відбирають матеріал для тестування у пацієнтів з підозрою на COVID-19.

– Відтепер ПЛР-тестування повністю покладається на плечі первинної ланки медицини. За направленням сімейного лікаря медики КП «Золотоніський міський центр ПМСД(СМ)» проводять забір матеріалу у понеділок, вівторок, четвер та п’ятницю о 9 годині в амбулаторії №3, що знаходиться у приміщенні дитячого відділення. Тяжкохворих і пацієнтів з інвалідністю обстежуватимуть за місцем проживання. Працівники усіх міських сімейних амбулаторій перебувають на своїх робочих місцях, після хвороби повернулися у стрій сімейні лікарі та медичні сестри. Вони готові надавати медичні послуги мешканцям Золотоніської громади, – підсумував Олександр Прокопчук.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).