28 січня на сесії Золотоніської міської ради депутат Валентина Боченкова подякувала комунальним службам міста, які відмінно спрацювали напередодні, коли місто накрив сніговий циклон. Пише Золотоноша.Сіті.

За словами начальника Золотоніської метеостанції Валентини Рибак, за добу випало 16 мм опадів, на ранок 28 січня висота снігового покриву сягала 15 см. На її думку, опадів уже не варто очікувати. Якщо й будуть, то незначні. Температура вночі буде морозною – до -4 С, а вдень – -2 С.

Як розповів заступник міського голови Олександр Флоренко, снігопад у Золотоноші розпочався о 10 ранку 27 січня. Уже о 16 годині на вулицях міста загуркотіла спецтехніка ПрАТ «Золотоношарембуд» та КП «Міськводоканал». На покриття міських доріг за добу висипали 90 тонн піщано-соляної суміші. Наразі тривають перемовини з постачальниками щодо додаткової заготівлі піску та солі, оскільки готової мішанки залишається близько 200 тонн. А скільки вируватиме циклон, спрогнозувати ніхто не береться.

Наступного ранку на підмогу комунальникам вивели трактори з відвалами: приватний підприємець Ігор Кобець, професійний ліцей, ПЗ ДГ «Золотоніське» та машинобудівний завод. Комунальники працювали до півночі, а о 4 годині знову сіли у кабіни. Дві КДМ «Золотоношарембуд» під кермуванням Олександра Шишки та Віталія Кудрі, трактор цього товариства з водієм Владиславом Грищенком за дві години зробили міські вулиці проїзними. Їхній безперебійній роботі сприяв навантажувач, яким керував Григорій Кривошея.

– Ми стали до роботи о 4 ранку, − каже начальниця дільниці благоустрою Олена Козлова. – А напередодні теж працювали до пізнього вечора. Водії мобільних «Авантів» Анатолій Гуліч та Ігор Павлюченко моторно розчистили усі пішохідники.

У недоступних для техніки місцях підлеглі працювали вручну. Висипали 7 тонн мішанки, щоби не було слизько. Маємо ще 15 у запасі. Зараз витрушена сіль «працює» на нас, а ввечері техніка знову вийде чистити тротуари. День ми дали людям для перепочинку.

У селах Золотоніської громади працювала комплексна дорожня машина, яка водночас розчищала сніг і посипала центральні вулиці сумішшю. На підмогу їй вийшла спецтехніка ТОВ «Гранекс-Черкаси» та місцеві трактористи. «Навігаторами» позмінно працювали спеціалісти управління ЖКГ Олександр Городинець та Олександр Даценко.

А як в інших містах України? По це ми довідалися у наших земляків, вихідців із Золотоніщини.

27 січня в Одесі випала місячна норма опадів, внаслідок поривів вітру на деякі дороги упали дерева, внаслідок чого припинено рух трамваїв кількох маршрутів. Станом на 14 годину 28 січня в Одеській області на автошляху М-05 Київ–Одеса через перемети та ожеледицю утворився затор із близько 100 великогабаритних транспортних засобів протяжністю майже чотири кілометри.

У Переяславі на Київщині комунальні служби розчистили проїзні шляхи неякісно. Як кажуть місцеві, і то лише в окремих мікрорайонах. На дорогах і тротуарах утворилася снігова каша. Поривів електромереж немає. Громадський транспорт функціонує за графіком.

З великим задоволенням педагоги та здобувачі освіти Черкаського вищого професійного училища будівельних технологій, яке очолює золотонісець Олександр Саюн, рано-вранці вийшли на допомогу комунальникам і розчистили тротуари до початку робочого часу.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).