16 квітня депутатський корпус Золотоніської міської ради нагально зібрався на третє пленарне засідання 52 сесії, щоб вирішити одне важливе питання – ухвалити рішення про виділення чергового траншу для підтримки Золотоніської районної багатопрофільної лікарні. 200 тисяч гривень будуть витрачені на придбання захисних костюмів, які неможливо пошити в місцевих умовах, для медичних працівників інфекційного відділення РБЛ. 24 місцеві обранці, які були присутні на пленарному зібранні, підтримали рішення одностайно. Про це інформує інтернет-видання Золотоноша.City.

Передісторією цього зібрання стала зустріч міського голови Віталія Войцехівського з колективом інфекційного відділення. Відбулася неформальна, проста, зрозуміла розмова, яка принесла користь обом сторонам. Її результатом стала закупівля для медиків футболок, одноразових медичних шапочок за кошти міського бюджету та пошив захисних масок (14 000 штук) спеціалістами Центру соціальної допомоги з тканини, яку придбав для Золотоноші народний депутат Олександр Скічко. У ході бесіди з’ясувалося, що з матеріалу від мецената Людмили Русаліної можна пошити й такі необхідні медикам одноразові халати та високі бахіли.

Керівники Золотоноші виявили ініціативу і наразі на інфекційне відділення спрямовано 200 тис. гривень

А напередодні керівники Золотоноші виявили ініціативу і звернулися до районної влади, у підпорядкуванні якої знаходиться інфекційне відділення РБЛ, з тим, щоб простимулювати працю 63 медичних працівників, які готові боротися з коронавірусом, одноразовою виплатою, незалежно від винагород, передбачених державою. Районне керівництво підтримало таку ідею, і наразі на інфекційне відділення спрямовано 200 тис. гривень – в середньому по 5 000 гривень на кожного спеціаліста.

Міський голова Золотоноші Віталій Войцехівський:

– Наразі у нас налагоджений тісний контакт із золотоніськими медиками щодо інформування поточної ситуації у місті та потреб лікарні. Допомагатимемо усім, чим зможемо. Бо, судячи із наявної статистики, просто вражає високий відсоток хворих на коронавірус серед медиків. Коли на останньому сесійному засіданні депутати запитали директора Золотоніської РБЛ Сергія Примака, чи забезпечена лікувальна установа усім, що необхідно для боротьби з небезпечним вірусом, він відповів позитивно. Медики мають захисні костюми, халати, тапочки, футболки, захисні екрани. Єдине зауваження – надходить не завжди якісний товар. Але ми розуміємо, що це, очевидно, зумовлено великою кількістю одночасних замовлень.

На засіданні сесії міськради вирішувалося питання щодо фінансування саме районної лікарні, яка перебуває на балансі районної ради. Тому цілком логічним було питання одного з депутатів: а як же ситуація із забезпеченням міської первинки? З керівництвом міського Центру первинної медико-санітарної допомоги ми спілкуємося щодня, тож у курсі усіх їхніх справ, й усі потреби сімейних лікарів намагаємося забезпечувати в повному обсязі. І робимо це заради того, щоб наші медики почувалися у безпеці.

Звертаюся до містян з приводу ще однієї проблеми. Може так статися, що рух транспорту між населеними пунктами зовсім припиниться, і діти не зможуть дістатися до своїх стареньких батьків. Тож усі, хто володіє інформацією про літніх людей, які потрапили у скруту, можуть зателефонувати на «гарячу лінію» міського голови: 2-39-45, щоб повідомити про них. Центр соціальної допомоги розвозить гарячі обіди: для одних категорій – безкоштовно, для інших – за мінімальну оплату. У місті також діє соціальне таксі, – зазначив міський голова.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).