9 грудня Золотоніська громада отримала 3 тисячі 125 гектарів земель державної власності у власність. Процес передачі документів відбувся в Черкаському обласному Інституті землеустрою. Керівник Держгеокадастру Черкаської області Ігор Віштак вручив першому заступнику Золотоніського міського голови Олегові Маслу наказ та акт прийому-передачі. Пише Золо.Сіті.

Як відомо, Президент України Володимир Зеленський підписав Указ № 449/2020 «Про деякі заходи щодо прискорення реформ у сфері земельних відносин». Документ передбачає передачу земель сільськогосподарського призначення з державної до комунальної власності.

За словами Олега Масла, це основна частина земель, оскільки є близько 100 га ділянок, що перебувають у процесі інвентаризації, або ж передані у власність громадянам чи виставлені на аукціони. Тому наразі головне завдання – до кінця 2020 року здійснити максимальний облік решти наділів і знову підготувати пакет документів для їхньої передачі у власність громади.

Наступний крок – кропітка робота з налагодження співпраці з орендаторами та користувачами, які користуються земельними ділянками у власних цілях. Зокрема, чи правильно оформлені договори на ці землі, чи в повному обсязі вони вносять орендну плату у бюджет, чи доцільне їх використання.

– На мою думку, це буде другим, після податку на доходи фізичних осіб, джерелом для наповнення бюджету об’єднаної громади, – переконаний перший заступник міського голови.

Тому нині у спеціалістів управління архітектури, регулювання забудови та земельних відносин «гаряча» і відповідальна пора. Треба за якихось 2 тижні виконати великий об’єм відповідальної роботи.

Після завершення процесу децентралізації земель структура Держгеокадастру перетвориться у сервісну службу.

Є надія, що у подальшому ті орні землі, що знаходяться у постійному користуванні різних міністерств і відомств, але не використовуються ними, будуть продані через аукціони для наповнення місцевих бюджетів.

Золотоніська громада отримала державні землі у комунальну власність разом з іншими 18 територіальними громадами Черкащини. Нагадаємо, така передача в області відбулася вже вдруге. Перші 10 об’єднаних громад отримали пакет документів на користування наділами ще у кінці листопада.

Отже, як бачимо, механізм передачі земель діє, і від часу національного земельного форуму «Земля – народу», де Президент Володимир Зеленський 15 жовтня підписав відповідний Указ, не пройшло й 2 місяців, а 29 об’єднаних територіальних громад Черкаської області уже отримали обіцяний «посаг».

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).