Учора у міській раді відбулася 45-а позачергова сесія, ключовим питанням якої було затвердження міської цільової програми «Централізовані заходи з лікування хворих на цукровий інсулінозалежний діабет» на 2019 рік.

Як доповіла начальник відділу бухгалтерського обліку та звітності міськвиконкому Оксана Ложкарьова, змінилася система видачі ліків інсулінозалежним хворим, що зумовило ухвалення цієї програми. До цього часу застосовувалася процедура відшкодування аптекам вартості придбаних хворими ліків з державного бюджету через Золотоніську центральну районну лікарню. У зв’язку з реформою вторинної ланки медицини місцева ЦРЛ змінила свій статус на Золотоніську районну багатопрофільну лікарню і втратила статус розпорядника коштів цієї державної медичної субвенції.

Тому місцеві обранці визначили розпорядником коштів виконавчий комітет міської ради, який вже має досвід напрацювань у програмі «Доступні ліки». Віднині хворий згідно з електронним рецептом лікаря-ендокринолога отримує інсулін в аптеці, а відшкодування по факту здійснюватиме виконавчий орган місцевого самоврядування. Обслуговування пацієнтів цієї категорії передбачено в аптеці на розі вулиць Обухова-Новоселівська. Цією послугою користуватимуться лише мешканці Золотоноші, оскільки дофінансування програми йтиме з міського бюджету.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).